6.12. 2008 - Závod o Podblanický pohár

6. prosince 2008 v 23:00 | Katka |  Sportovní kynologie
Dnes jsme se zúčastnily závodu o Podblanický pohár, který pořádala ZKO Vlašim. Obsadily jsem 5. místo ze šesti v kategorii ZZO a jsme na to hrdé. Tedy hlavně na to, že jsem se vůbec zúčastnily. Byl to náš první závod v poslušnosti.

Ještě jsem žádný ani neviděla, tak jsem moc netušila, co přesně mě čeká. Takže jsem některé věci zkazila jen tím, že jsem něvěděla, co přesně mám dělat. No jako na potvoru jsem si vylosovala jedničku (znáte to, vylosujete si samozřejmě to, co jediný fakt nechcete), takže jsme šly první na plac a já to nemohla od nikoho odkoukat. No největší škoda byla, že jsem po odložení (zatímco cvičí jiný tým) Juku přivolala, místo abych k ní došla. Špatně jsem pochopila, co po mně rozhodčí chtěl No, neznalost řádu neomlouvá, že. Tak jsme dostaly za tento cvik 0 bodů. To mě teda moc mrzelo. Ale i kdybychom za něj dostaly plný počet, stejně by to na 4. místo nestačilo. Získaly jsme celkem 68b ze 100 (první tři místa měla přes 90 bodů - byli děsně dobrý).

Druhé úskalí bylo v tom, že tráva byla po ránu namrzlá a slečna Jučílka si do ní odmítala lehnout, jelikož jí to studilo na bříško. Takže předvedla jakýsi polosed-pololeh. Potvora jedna zhejčkaná.

Ale pozor! Aport jsem měly za 10 bodů (plný počet)! Hurá, hurá hurá. Jsem na nás hrdá. Před pár měsíci jsem měla pocit, že se Juka aport v životě nenaučí.

A taky jsme poprvé dělaly štěkání na vodítku. Když jsem to včera s Jukou zkoušela, tak namísto štěkání vydávala jen kňouravé zvuky. No ale na závodech štěkala. Sice nevydržela u nohy a musela jsem povel opakovat, ale štěkala. Na poprvý celkem dobrý.

No a taky Juka seskočila z kladiny předčasně. To jí nedaruju, bude pěkně cvičit zóny!

Dostaly jsme diplom, tričko, ponožky, vzorky krmiv a nějaké další drobnosti. Diplom hrdě visí na nástěnce.

Ještěže tam byla taky Lucka s Bakem. Byli pro nás morální oporou a Bak pro Juku i ohříváčkem v kotci :-) hezky se tam tulili. Jučílce byla asi fakt zima, docela se v tom kotci klepala. Lucka s Bakem byli úplně úžasní a vyhráli první místo ve své kategorii.

Závěrem: Trochu a trochu
Každopádně to je dobrá zkušenost.
A Jučka je ráda, že zase může ležet v teplíčku na gauči a zdá se, že to byl pro ni náročný den.

Dobrou noc.
 


Komentáře

1 Lucka + Bak Lucka + Bak | Web | 7. prosince 2008 v 7:09 | Reagovat

Hezky jsi to napsala, Katko! Byli jste ale vážně dobrří a příště určo budete na bedně! Mohla bych tento článek zkopčit na agiliťácxký stránky? Nějak se mi nechce vymejšlet vlastní...

Zatím!

2 Katka + Juka Katka + Juka | 7. prosince 2008 v 22:54 | Reagovat

Jasně, Lucko, klidně to zkopči. A díky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy