Obedience

18. prosince 2008 v 21:15 | Katka |  Obedience
S obedience jsme začaly od září 2008. Učí nás Lucka s Bakem (teda hlavně Lucka) na cvičišti DAMAL v Benešově. Máme vnich velký vzor, protože byli letos druzí na MR v obedience.
Jde nám to spíš podle nálady a podle atraktivity pamlsku či hračky. Jučka je děsná měkota a lecos ji rozhodí, no a mě taky, což je děsná kombinace. No ale snažíme se. Někdy. Skoro vždycky. Teda Juka někdy moc ne.

Více o obedience.


Cíle
Momentálně je to znovu se naučit "koukací" chůzi.
Letos bychom chtěly absolvovat zkoušku OB-Z nanečisto a možná i načisto, když to dobře dopadne

Jak jsme na tom?

cvikstavco s tím
SEDNI ve skupiněJuka má občas tendence si lehnoutnesmím na ni koukat, je pak nervózní, že něco chci, tak vymýšlí nesmysly
LEHNI ve skupiněTo nám celkem jde
Chůze u nohy (bez vodítka)Momentálně největší problém. Kdysi nám to šlo, ale hrozně jsem se zhoršily. Patrně jsem to zkazila drilem na klasickém cvičáku, který Juku otrávil. Prostě ji to nebaví a dává to dost najevo. Pokaždé ztáhne uši a nechce se ne mě dívat. Bojí se?Kdo ví?? Snažím se cvičit po malých kouscích, chválit hned po pár dobrých krocích, necičit dlouho.
Odkládání za chůze (různé pozice)Docela to jde, nejhorší je odložení v sedě. Pořád si plete sedni a lehni. Stůj je v pohodě. Pokud je v cizím prostředí nebo mezi cizími psy, má tendence se ještě kus plazit za mnou.
PřivoláníPředsednutí bývá pěkné, ale běží ke mně dost pomalu, asi se za mnou moc netěší. Meziodložení se zatím učíme, Juka má poněkud dlouho brzdnou dráhu :-) Trochu ji znejisťuje.
Vysílání do čtverceUčíme se. Zatím jsem spokojená, když vleze do čtverce a moc neřeším, z které strany. Kužely ji dost matou a když neví, snaží se na ně dávat tlapku jako na target. Tento cvik však patří k těm oblíběnějším a zábavným. Cvičíme teď bez targetu, krabiček a jiných věcí. Chci, aby hledala čtverec a ne nějaký předmět, který tam na zkouškách stejně nebude.Musíme si koupit nebo vyrobit obrys čtverce a trénovat také bez kuželů, které Juku matou.
Aport (nesení) cizí dřevěné činkyU nesení se projevuje náš problém s chůzí u nohy, takže nic moc. Předmět odložený stewardem je už leší, ale občas ji mate, že činku má přinést někomu jinému, než kdo jí odložil.
Aport přes překážkuZatím to docela ujde.
Rozlišování předmětu psovodaAjaj, to je trochu problém. Juka hledá spíš očima než nosem a bafne v podstatě první dřívko, které uvidí. Pak je zkouší postupně všechny, dokud nejsem spokojená.Trénujeme s rozličnými předměty namísto dřívek. Zdá se, že to Juce stále ještě pořádně nedochází.
Ovladatelnost - změna polohNejsme moc přesné. Tlapky různě daleko od sebe, posouvání se při VSTAŇ atd.
 


Komentáře

1 Lumpík Lumpík | Web | 19. prosince 2008 v 20:17 | Reagovat

Jučko, panička viděla recept na dortík a slíbila, že mi ho brzo udělá, už se moc těším! S tou obediencí ti to závidím, škoda, že nemůže panička taky častějc na cvičák, ale snad to v lednu nějak dožene, má totiž prázdniny :-)

Dneska nebyla skoro celý den doma a když přijela tak jsem potají začmuchal do tašek a čeká tam na mě dost dárečků k Vánocům. Jeden jsem už dostal teď - krásnou pláštěnku. Už se těším až bude pořádně pršet a my jí půjdem vyzkoušet...

Tak zatím haf a pac! Lumpas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy