O rubrice "Úvahy o psech, lidech a Bohu"

3. ledna 2009 v 20:00 | Katka
Drazí. Kdo mě trochu víc znáte, víte, že jsem křesťanka. Nemyslím tím jen to, že v neděli dopolednu zajdu do kostela. Myslím tím, že Bůh - Ježíš Kristus je pro mne zcela reálnou, živou bytostí, se kterou mám zcela reálný a živý vztah. A tak jako s nejlepším přítelem s ním probírám i různé věci o psech. Víte Juka je můj první pes. Abych nic nezvorala, načetla jsem spoustu knih a webů o psech a jejich výchově. Jenže co autor, to jiný názor. Kdo se v tom má vyznat. Kdo ví, možná kdybych nečetla nic, zvorala bych toho méně.
Až jsem si časem položila otázku: Kdo nejlépe zná psi i lidi? Ten, kdo je stvořil.

Bible o psech
Ale zdá se, že v Bibli toho o psech moc nenajdeme. Tedy něco ano, ale to nám při výchově asi moc nepomůže. Nebo že by?

Např.: Přísloví 26:11 "Jako se pes vrací ke svému zvratku, tak hlupák opakuje svou pošetilost."
No ano, nad tím by se měl ošklíbající se člověk zamyslet. Až vám váš miláček něco takového předvede, vzpomeňte si, že stejně tak hnusné je, když je člověk nepoučitelný.

Dále se z Bible dozvídáme, že:
"Vždyť živý pes je na tom lépe než mrtvý lev." Kaz 9,4 (pokud o vás řekli, že jste mrtvý pes, tak to už jste byli opravdu vyřízení, viz 2 Samuel 16:9 Tu řekl králi Abíšaj, syn Serújin: "Copak tento mrtvý pes smí zlořečit králi, mému pánu? Nejraději bych šel a srazil mu hlavu.")
nebo že
"psi se živí z drobtů, které spadnou ze stolu jejich pánů." Mt 15:27 (doufejme, že tehdy hodně drobili)

Vypadá to, že i když se v Bibli píše něco o psech, je to stejně zase jen o nás, lidech.

ALE:

V knize Genesis 1,27 se píše: "Bůh stvořil člověka, aby byl jeho obrazem." A obrazem pro koho? Kdo se na něj má dívat? No přece všechno ostatní stvoření. Máme tedy ukazovat ostatnímu tvorstvu (tj. i našim psům), jaký je Bůh. A zdá se, že to funguje. Naše chování nejen ke psům mluví o tom, jakou máme představu o Bohu. Často je to dost špatná představa.

Takže otvírám Bibli a hledám, zda mi dnes Bůh nechce říct něco speciálního o sobě, o mě a o mém psu...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy