14.2. 2009 Cvičák, zajíc a vysavač

14. února 2009 v 17:34 | Katka |  Paničky deníček
Na úvod jedno foto z Budapešťského nábřeží (díky Johne). No řekněte, není to snad naše socha? Akorát měli udělat Juku méně chlupatou, asi nevěděli, že je krátkosrstá :-)

Dnes jsme byly po dlouhé době na cvičáku na poslušnosti. Potkaly jsem dva staré známe psi a několik nových. Juka se bála obojích. Ale snažila se a cvičila moc hezky. Jen pro aport se moc nehrnula, protože se blízko pohyboval jiný pes. Doufám, že se to časem zlepší, až si na víc zvykne. Při odložení se jedna fena pořád zvedala a Juku otravovala. Nevěděla jsem v tu chvíli, co udělat, ale cvičitelka ji pak přidržovala na šňůře, tak se i Juka uklidnila. Jedna mladá fenka NO po ní dost vyjížděla a i Juka na ni štěkala (!). Měla jsem asi proti té druhé trochu zakročit ve smyslu "chceš-li něco mé feně, musíš si to nejdřív vyřídit se mnou." No, zítra se musím polepšit a vžít se do role velké vlčice. Uvidíme, co na to páníci těch fen. Při odložení nebudu raději chodit od Juky moc daleko, aby nebyla tak nervózní.
A představte si, že si udělala něco pro změnu s přední tlapou, asi se píchla o klacek. Nic jsem nenašla, ale trošku si zakulhala a packu pořád olizovala. Co ten pes s těma tlapama furt dělá?

K tomu strachu ze psů taky přispělo ranní luxování. Jučky strach z vysavače se sice mírně zlepšil, není už tak histerická, ale přesto je pak ještě půl dne schlíplá. Ale před chvílí se mi podařilo přesvědčit ji, aby prošla těsně kolem vysavače pro míček.

No alespoň ráno si Juka užila, když prohnala zajíce. Klasický případ posledních dnů. Proč už jen nemám tu 30m stopku! Takhle se mi akorát utvrzuje v nežádoucím chování. Ale včera večer byla nesmírně vzorná. Taky jsem jí nedovolila jít ode mne moc daleko a hlavně jsem vyzařovala klid a sebedůvěru, jak jen to šlo. To je nad všechny metody. Škoda, že mi to nejde častěji.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy