28.2. 2009 Sžíváme se se stopkou

28. února 2009 v 16:54 | Katka |  Paničky deníček
Koukejte, jaký máme vrhač míčků! Je s ním spousta zábavy.

Se stopkou už nám to jde mnohem lépe. Našla jsem si pár grifů, jak nešlapat na stopku, jak se rychle vymotat, jak být vždy připravena lanit psa k sobě. ptáte se, jak se naše procházky s použitím stopky změnily?
1) Vždy mám psa plně pod kontrolou, tudíž jsem v mnohem větším klidu a jistotě a pes pochopitelně též.
2) Nemusím se na psa nikdy zlobit nebo ho nějak tresta, jelikož nemůže udělat chybu. Ať chce nebo ne, musí se zachovat správně, tj. přiběhnout na první zavolání a dostat pochvalu a odměnu. To je velmi osvobozující.
3) Setkání se zvěří už pro mě není nepříjemný zážitek, který zkazí celou procházku, ale naopak jej vítám. Můžeme si tak otestovat, jak na tom jsme. Ono chodit na stopce a nepotkat zvěř by bylo vážně škoda.

Dnes jsme byly taky na cvičáku a bylo to hrůza. Juka se vůbec nesoustředila a bylo to celé k ničemu. Kdybychom tam nešly, udělaly bychom lépe. A důvod? Před naším odchodem se v našem domě luxovalo a to Juku na dlouho úplně rozhodilo. I když jsem neluxovala já, tak se ke mě chovala jaksi odtažitě. Už se nám to jednou stalo. Takže máme čtvrté pravidlo: Nikdy neluxuj před výcvikem! :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy