3.3. 2009 Magor na špagátě

5. března 2009 v 10:02 | Katka |  Paničky deníček
To vám byla zase vycházka, hrůza a děs! Odpoledne jsem měly sraz u Lucky, že budeme trénovat dogdancing. Juka ho ovšem sabotovala a nešlo s ní vůbec pracovat. Byla naprosto nesoustředěná. Svou roli sehrálo i hárání, které na ní leze a jiné prostředí plné zajímavějších věcí, než jsem já.
Tak jsem šli raději všichni na procházku do parku. Myslela jsem si, jak si Jučka bude hezky hrát s Bakem a Matýskem a vylítá se. No, vylítala se. Dala jsem ji na stopku a frnk - její konec se mi akorát mihnul pod nosem.
Celou dobu lítala jak magor a nezávislák, zajímala jí jen zvěř, která byla cítit asi všude kolem. Konkrétně bažanti, ti jí rozhodně nenechají chladnou. Je to děsná ostuda, ale dvakrát mi utekla i se stopkou , protože jsem prostě nestíhala reagovat, a vrátila se, až se milostslečně zachtělo. Pak už jsem stopku raději držela, ale neustálé zastavování a vracení psa mě teda dost vyčerpávalo. Nakonec jsme Lucce předvedly, jak neumíme chodit na vodítku:
dva kroky - škub - dva kroky - škub - dva kroky - salto vzad - dva kroky - salto vzad - "u nohy budeš!"- dva kroky - "tak je hodná"- dva kroky - škub - dva kroky - salto vzad.....

Ještěže jsme si při prožívání tohoto hororu alespoň hezky popovídaly o hororech.

No, vychovala jsem si pěkného .... neřáda, který se ovšem tváří jako submisivní chudinka. Houby s octem, pěkně si nás omotala kolem... ehm... asi tlapy. Musela jsem zpřísnit ve výchově a řeknu vám, že jí teda nic nedaruju. Méně si jí taky všímám, aby pochopila, že není středobodem světa. To je pro ni velkým překvapením. Od teď chodíme na 10 m stopce, kterou držím pořád v ruce a budeme na ní chodit třeba celý život, pokud nebudu moci Juce zase věřit, že mě poslechne.

PS: Konopišťský park budu používat jako prubýřský kámen, až si budu myslet, že mám 100% přivolání. Pokud mě poslechne zde, tak snad už kdekoliv. Díky myslivcům za to. Viz zápis z 2.12. 2008, 2. odstavec.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy