6.3. 2009 Nový režim

6. března 2009 v 11:14 | Katka |  Paničky deníček
Tak od úterní hrůzné vycházky máme nový režim. Juky si mnohem méně všímám, dělám si nejprve své věci a pak se jí teprve věnuju a hlavně - nemám z toho vůbec špatné svědomí. Ignoruji její pokusy vyzývat mě ke hře a když na mně začne štěkat, ať jí hodím hračku, obořím se na ní "Kdo si myslíš, že seš, abys na mě štěkala?". Jsem za tu úterní zkušenost Pánu Bohu vděčná, neb vidím, že jsem nevědomky otročila svému psu a to je móóóc špatně. Hrozně mi totož záleželo na tom, aby mě ta moje čubina měla ráda. Měla jsem opravdu milné představy o vztahu se svým psem. Teď už nepotřebuju, aby mě měla ráda (i když doufám, že bude...) Musím říct, že se cítím mnohem lépe - svobodněji a více nad věcí. Jen aby mi to vydrželo.
Kromě těchto opatření na ní už neustále nemluvím a povelů se snažím dávat málo a jen když vím, že je splní nebo ji k tomu mohu přimět.
Doma před (už ne po) procházkou cvičíme obedience a dogdancing a jde nám to dobře. Juka se děsně snaží dělat vše dokonale. Dokonce už ani neokusuje nenapachovaná dřívka, ale bafne hned to správné a běží ke mně - super.
Dále se snažím moc cviky neopakovat, pokud udělá něco dobře (přinese dřívko napoprvé), už to znova nedělám.
Jediné, co nám včera trvalo, bylo přesvědčit Juku, že koště (provizorní skoková překážka) má přeskakovat a né podlézat. :-)
Na procházky chodíme na 10m stopovačce a pouštím ji jen na jednom místě, kde mi určitě neuteče a kde obíháme stromy a hážu jí disk nebo míčky, aby se vysportovala.
Zvěř pořád vyhlíží a kdyby nebyla na stopce, 100% by to zase napálila do lesa.
Včera přes den rozkousla polštářek na gauči - všude plno molitanu.
Na nácvik chůze na vodítku i na stopce jsem si objednala ohlávku Halti, neb mám jen jedny ruce a chci, aby mi ještě nějaký čas zůstaly. Navíc škubání za obojek je Juce úplně fuk.
Jo, včera jsem pozorovala zajímavý jev, snad vedlejší efekt nového přístupu. Juka se mnohem méně bála vysavače. Musela jsem jí dokonce odehnat, aby mi nepřekážela! Fakt zajímavé. Možná taky jen náhoda.

Závěrem: mám pro nás dvě opět naději.
 


Komentáře

1 Lucka Lucka | 7. března 2009 v 8:20 | Reagovat

Super! Tak vidíš, držím palce, ať vám to vydrží =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy