29.4. 2009 Prima trénink agility

29. dubna 2009 v 19:33 | Katka |  Paničky deníček
Dnes jsme si s Jučílkou užily prima odpoledne. Byly jsme na tréninku s oficiální trenérkou agility Mončou. Hodně nového jsme se naučily, např.
- cvičit vodění na ruku a střídání rukou, osmičky s buřtíkem v každé ruce
- říkat povely na další překážku už když je pes na předchozí překážce
- jak udělat slalom pro psa zábavným: trénovat nejprve jen se čtyřmi tyčkami, nejprve psa hodně namotivovat "půjdeme slalomek, slalom, slalom" pak výrazné "SLA - LOM - SLA" a pak hodně pochválit "dobřééé". Zkrátka udělat z toho největší zábavu na světě, cvičit 10 min denně. Trénovat střídavě na obě ruce.
- využívat povely "toč" a "kros" při navigování na překážky.

Jučka cvičila moc hezky. Úplně mě překvapila, kolik toho umí, když jí dobře naviguju. Moc jsem ocenila, že jsme trénovali po malých úsecích a teprve potom běhali celý parkur. Vše po důkladném nácviku bez psa. Trénink se mi moc líbil, byl pro nás užitečný a zároveň zábavný. Akorát Adámkovi jsme trochu zkomplikovaly situaci, jelikož Jučka ještě trochu dohárává, takže se špatně soustředil.

Naše pětice ze skupiny začátečníků zakončila trénink procházkou kolem Konopišťského rybníka. Jučka byla moc hodná, tak jsem jí po chvíli pustila ze šňůry. Další konopišťský horor se tedy nekonal. :-)
Nakonec foto z tréninku. Autor: Anička od Petry, co má Bada a Lucky :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy