31.3. 2009 Dar přítele Rentgena

1. dubna 2009 v 10:00 | Katka |  Paničky deníček
Včera odpoledne bylo pro Juku velkým zklamáním, že jsme namísto tréninku obedience jely na veterinu. Chvíli se tam schovávala střídavě pod stolem a pod rentgenem, ale nakonec na důrazné "ke mně" přece jen přišla. Hodná holka. Rentgen se povedl až na potřetí, tak jsme si tam pobyly skoro 2h. Alespoň paní doktorka Juce vymáčkala anální žlázky, co jí trápily. Tak snad jí to nějaký čas vydrží bez sáňkování.
Na anestezii Juka reagovala strašně rychle a po ní se nemohla dlouho moc probrat, doma jsem jí ještě musela vynést z auta a u dveří podpírat nohou, aby nespadla - byla legrační. Myslela jsem, že vše nepříjemné už máme za sebou, ale to hlavní teprve přišlo.
Juka se večer začala strašně třást, byla celá nakrčená a po chvíli začala zvracet žlutou pěnu. Od pusy jí neustále šly bubliny. Vypadalo to dost dramaticky. Doktorce jsem se už nedovolala, ale alespoň na internetu jsem se dočetla, že je to obvyklá reakce na anestezii. Škoda, že mi to nikdo neřekl předem :-(. Podotýkám, že jsme před anestezií dodržely 24h půst.
jednu chvíli jsme Juku museli hledat po zahradě s baterkou. Zalezla si za garáží pod hromadu harampádí do suchého listí a tvářila se, že tam hodlá umřít. Nakonec se nechala přesvědčit, aby s námi šla domů. Tam jsem jí vyrobila skrýš, kde by se mohla cítit dostatečně schovaná. Kolem půlnoci konečně usnula a bubliny taky ustaly. Ráno mě ještě čekalo překvapení v podobě krvavého průjmu na podlaze jídelny. Jelikož je Juka ohleduplná čubinka, tak to bylo na linu a ne na koberci.
Teď už je vše OK, v misce dokonce zmizelo pár granulí.
Doufám, že už Jučka nebude nikdy potřebovat žádnou anestézii! Teď ještě vydržet to čekání, než mi posuzovatel pošle výsledky rentgenu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy