23.5.2009 Free sobota u R. Desenského

25. května 2009 v 10:55 | Katka |  Paničky deníček
Bylo to tam super. Taky ovšem spousta psů a lidí, takže nebylo moc času na dotazy každého jednotlivce. Juka se za celou dobu s nikým neskamarádila, ale mezi psi i lidmi chodila normálně, nikoho si nevšímala. Až se z toho nudila a předvedla, jak je nevychovaná a štěká na paničku "pojď něco dělat". Desenského šeltie se s ní snažila komunikovat, šťouchala do Jučky čumákem a vyzývala jí ke hře. Moc se mi to líbilo, nikdy jsem něco takového neviděla. Bylo vidět, že se jí snaží povzbudit. Ale nepomohlo to. Myslím, že až tam pojedeme podruhé, bude to mnohem lepší. Jinak tam byli hlavně velcí hafani, kteří občas měli tendece se rvát, ale vše se dobře zvládlo.
Odnáším si dva důležité postřehy, do příští free soboty mi na trénování budou úplně stačit:
1) nesmím nechat Juku utíkat před psi, jinak ji budou šikanovat (teda už ji šikanují, jak víte). Musí se povinně nechat očuchat.
2) musím Juku bránit za každých okolností, když vidím, že je jí nepříjemné, jak na ni jiný pes dotírá. To znamená vzít toho druhého a zahodit . Tak na to jsem teda fakt zvědavá. Tož Zeldo a Vendo, tešte se! Včera jsem trénovala na dotěrném shi-tsu (nebo jak se to píše) u mamky na zahradě. Ten se zahazoval snadno a bylo vidět, že i Juka se pak začala sama bránit a zavrčela na něj. Potřebuje asi vědět, že se to smí.

Jo a ještě jeden postřeh od R.D. Koňské koblihy jsou prý velmi zdravé a pokud by se do nich přidalo trochu masa, bylo by z toho super kompletní krmivo :-) No Juka si fakt pošmákla a navíc se v tom vyválela, takže získala úžasně zelenou barvu a voněla po trávě. Koneckonců nebyla sam, z freečka odjíždělo několik nazelenalých psů.

A poslední věc: Byl tam prima australský honácký pes, který se se mnou šel kamarádit. Za chvilku ovšem vyšlo najevo, že mu nejde o přátelství, ale hodlá ožírat mé vlasy. Fakt roztomílek.

Juka mezi hafany. Autor fotografie je Josef z Josefova.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy