26. a 27.5.2009 Byl vlahý večer, 26. máj

27. května 2009 v 11:11 | Katka |  Paničky deníček
Včera jsme měly krásnou procházku. Užívaly jsme si dusný teplý podvečer a nic jsme neřešily. Rozhodla, jsem se totiž, že budu v pohodě a užívat si prochajdu. Jučka byla tudíž taky v pohodě a vzorná. Absolvovaly jsme jedno bezproblémové odvolání od srny. (Už jsem zapomněla, jak je důležité přivolávat ji vesele a ne káravě, běžela ke mně nadšeně.) Srna byla ovšem kousek dál v lese. Dříve by za ní ale stejně běžela, takže je to pokrok. Báječně jsme si zaplavaly v rybníce.
Zapomněly jsme tam vodítko, ale nevadí, došly jsme pro něj dnes ráno.
Dnes máme horší skóre: jedno ne moc povedené odvolání od bažanta. Vystartoval jí přímo před čumákem a bylo to dobrých 20m ode mne (no jo, nechala jsem se ukolébat včerejší pohodičkou). Odvolání na podruhé a neustálé pokukování po ftákovi namísto pozornosti na mou osobu. Následovalo vynucené předsednutí. Až teď jsem se dočetla, že je třeba vynutit též oční kontakt - vzít jí za čumák a otočit k sobě. To udělám jistojistě příště.
Nyní Jučka chrní pod mým stolem v práci a jsem obě spokojenost sama.

PS: Seznamuji kamarády pejskaře se svým úmyslem nenechat jejich hafíky šikanovat Juku a odhazovat je do dáli. Proč asi už nechtějí jít s námi na procházku???
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy