Jak se stát superhrdinou?

28. května 2009 v 19:16 | Katka |  Mezi nebem a zemí
Tenhle článek možná bude někomu připadat ujetej. Třeba je a třeba taky není.

Jak tak čtu všechny ty psí psychočlánky, tak se o mě pokouší pocit bezmoci. Můj pes potřebuje, abych byla jeho superhrdinou. Rozhodná, smělá, spravedlivá, silná, hodná obdivu a následování. Chtěla bych taková být, ale nejsem. Když se podívám na svou fenku, vidím sama sebe v psí podobě. Všechnu svou nejistotu, strach ze selhání, slabost, odtažitost, křečovitost, bezradnost. Chceš-li poznat sám sebe, podívej se na svého psa. Kde teda všechny ty hrdinské vlastnosti brát a nekrást?

A tak mě napadá... Je-li má fenka psím obrazem mě samé, pak i já potřebuji svého superhrdinu. Rozhodného, smělého, spravedlivého, silného, hodného obdivu a následování. Svého alfa vlka.

A tak mi svítá... Kdo je nejen Alfa, ale i Omega? Kdo je absolutní vítěz provždy a na věky? Kdo má veškerou moc na nebi i na zemi? Kdo přemohl dokonce i samu smrt? Kdo ví, odkud přišel a kam jde? Kdo je lev i beránek? Moudrost sama? Kdo dává svůj pokoj, jaký na celém světě nenajdeš? Kdo obvazuje zkroušená srdce, láme pouta, truchlení mění v radost? Kdo je skála věků? Úkryt před bouří? Kdo dává zemdlenému sílu a dostatek odvahy bezmocnému? Kdo je Cesta, Pravda i Život?

Já ho přece znám. Patříme do jeho smečky. Juka a já. Jeho jméno je "Bůh je spása" - Jošua, Jesus, Ježíš. Není na světě nikdo jako on. Alfa všech alf.

"Když Bůh je s námi, kdo je proti nám? Chápeš, Juko?"
"Nevim. A ty to chápeš Katko?"
"Jo, teď už jo. Tak pojď, jdeme na prochajdu."
 


Komentáře

1 Lucka + Bak Lucka + Bak | Web | 29. května 2009 v 17:21 | Reagovat

Moc krásnej článek, Katko =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy