21.6.2009 Máme ZOP !!!

22. června 2009 v 8:28 | Katka |  Sportovní kynologie
V neděli jsme byly na zkoušce ovladatelnosti psa v Praze Uhříněvsi. Zkoušku jsme složily na výbornou, získaly jsme 94 bodů ze 100. Juky výkon mě nijak nepřekapil - chůzi u nohy děsně flákala a tvářila se, že povel "volno" slyší poprvé v životě. Pochodovala jsem jak trubka po place, zatímco Juka se na mě zvědavě dívala a pořád chodila za mnou místo toho, aby běžela povinných 10 kroků ode mě. Vysloveně jí zajímalo, co to dělám a nehodlala odejít a připravit se o tu zábavu. Asi jí bylo divné, že pochoduji bez ní a jestli náhodou neměla jít u nohy. Jediné překvapení bylo, když po povelu vstaň sedla nebo zůstala ležet. A ke všemu se děsně posunula, až byla ke mně kolmo namísto paralelně. Možná jsem vydala moc nevýrazný povel. Po skončení zkoušky to jako zázrakem zase uměla perfektně. Potvora.
Cviky ve skupině byly v pohodě, jen při odložení měla Jučka stíženou situaci, když krátkosrstý koliák vedle ní začal štěkat a štěkal po celé dvě minuty. Ale zvládla to a nezvedla se. Uf. Chůze po nepříjemném povrchu byla bez problémů stejně jako přenesení cizí osobou. Akorát se jako obvykle všichni smáli našemu náhubku.
Ostatní členové naší výpravy ze cvičáku DAMAL dopadli taky výborně, ba ještě lépe než my.
Čekání na výsledky jsem si krátili focením se na stupních vítězů, házením hraček psům a trénováním na místních překážkách.
Co se týče sociálních kontaktů, tak se Juka zlepšuje. Se všemi psi se slušně a beze strachu zdravila. Agáta si na ni v jednu chvíli začala vyskakovat (doslova) a Juka se se staženým ocasem (to prý v této situaci neznačí strach, ale vědomí nekrytých zad) ale vyceněnými cvakajícími zuby docela efektně bránila a taky si na Agátu povyskočila. Docela dobrý! Agátku páneček hned napomenul a srovnal, takže to byl jen mžik.
Domů jsme přijely pořádně unavené a odpočívaly po zbytek dne.

PS: Na sobotní psí pochod nikdo nepřišel, takže jsme si ho s Jukou výborně užily.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy