31.5. 2009 Zase na cvičáku

1. června 2009 v 10:09 | Katka |  Paničky deníček
Po dlouhé době jsem vyrazila s Jukou na cvičák na poslušnosti odhodlaná uplatňovat poznatky z minulé freesoboty: Juka se musí nechat očuchat každým psem, nesmí před nimi utíkat a když ji nějaký bude otravovat, že se bude bát, pozná mne z té horší stránky. (Teda ten otrava, ne Juka. Ta už mne zná ze všech stran, dobrých i špatných.)
Začalo to dobře, před tréninkem jsem potkali jednu Juky známou psici a ještě jednu malou bývalou útulkářku. Jučka se na ně úplně tešila a chvíli si holky hezky hrály. Barvářka Argi byla trochu akčnější a Juce to po čase začalo být nepříjemné. Tak jsem zahájila první nesmělý pokus o obrannou akci, zavolala ji k sobě a snažila se druhou psici odblokovat. Moc mi to nešlo, byla jak rtuť. Mám pocit, že když se o něco podobného snažím, tak mě ti rozjívení otravové stejně ignorujou. No Juka mi taky nezůstala sedět u nohy, ale utíkala před Argi dál - oops. Ale panička pochopila a zavolala si ji, tak v pohodě.
Během cvičení už došlo na horší incident. Cvičily jsme vedle věčně rozlítané ohařky Judy, co má problém s odložením. Asi jí to nudí, tak má ve zvyku vyběhnout na jiné psi a provokovat ke hře. Tak vyběhla i na Juku, kterou vystihla jako vhodnou oběť. Sice byla na stopovačce, ale panička ji vůbec nelanila. Juka se bála a taky se nejistě zvedla. Tož jsem vystartovala po Judy "Vypadni od ní!" a panička se urazila, ale konečně si přilanila svého psa. Moc jsem to teda nezvládla - agresivní výpad a zmatené mávání rukama, zbytečně ostrá slova... nebylo to zrovna to pravé, nicméně Judy vypadala poměrně překvapeně (bod pro mě!). Trenér si pak stoupl mezi naše psi a bylo to OK. Já to ale musela skoro do konce tréningu rozdejchávat, jelikož opravdu nemám ráda konflikty.
Začínám si ale zvykat, že má popularita mezi pejskaři dosti poklesne. Alespoň se každému snažím vysvětlit své počínání a hlavně to, aby to nebrali osobně. Což si samozřejmě každý bere a já to chápu. Co budou teprve dělat, až jejich drzého mazlíčka bafnu za krk?
Je zajímavé, že spousta pejskařů vůbec neví, co znamenají různé psí signály (téčkování, symbolické páření na jedné straně a stažené uši a ocas na druhé.) "Vždyť si tak pěkně hrají, jak se hezky honí po té louce."
Doufám, že se někdy naučím řešit tyto situace správně a účinně. Bez tréninku to ovšem nepůjde, takže hurá mezi psi - bojte se mě. Vrrr.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy