3.8.2009 Antistresové Vlčáry

3. srpna 2009 v 15:13 | Katka |  Paničky deníček
Tak máme za sebou psincový kašel i výcvikové soustředění, což je pro Jučku evidentně důvod k radosti. Je plná elánu a chutě do práce. 1.8. jsme byly opět na freesobotě u Rudolfa Desenského, která byla na téma strach, tj. naše téma č. 1. Bylo tam spousta bázlivek, takže se Juka cítila bezvadně, s každým pejskem se slušně pozdravila, jen asi u dvou byla mírně nervózní. Po x-té návštěvě na Vlčárech se jí konečně povedlo vlézt do plastového koupacího jezírka, odkud pak ani nechtěla vylézt a všem předvedla, jak umí ve vodě hrabat a štěkat a kňučet u toho jak blázen. Asi jí přesvědčilo to vedro.
Dozvěděli jsme se, jak a kdy reagovat na obtěžující psi, co dělat, když nás pes vyjíždí po druhém (to doufám moc neupotřebím), co dělat, když je náš pes ve stresu a tak mimo, že zapomene dýchat, jakou stopovačku si nekupovat a další věci. Chtěla jsem protistresová opatření vyzkoušet hned v neděli za bouřky, ale nebyla nic moc, takže Juka projevovala jen mírnou tendenci někam zalézt. Mé odhodlání zůstat s ní sedět na dvoře na dešti a klidným hlasem komentovat blesky mi vydrželo jen do určité limitní hustoty velkých studených kapek. No tak jsem si dala závazek alespoň co nejčastěji luxovat. To je skoro tak dobré jako bouřka ale mnohem užitečnější.
Jinak na Vlčárech byla pohodička, kontrast oproti výcvikovému soustředění, kde museli být všichni psi stále na vodítkách a panovala všeobecná obava, aby někdo někoho nesežral. Už se těšíme na letní čundrování. Doufám, že bude nějaká bouřka, jelikož vysavač s sebou neberu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy