16.9. 2009 Vyrážka

16. září 2009 v 16:41 | Katka |  Paničky deníček
Tak jsem sem napsala krásný poetický článeček o usínání špaččího roje. Ale když jsem to dala zveřejnit, spadl celý blog a článek byl v háji. Grrrrr. Místo toho tady máte článek o vyrážce, tak si ho užijte:

V Jučílím kožichu jsme více než před týdnem našli podivné stroupky. Podezírala jsem blechu dovezenou od oveček, lépe řečeno místních ovčáckých psů. Ta byla v té době ovšem dávno po smrti a po nějakých soukmenovcích nebylo ani známky. Dalším podezřelým byl ostružiník, pak komáři, muchnička a kdoví co. Takže jsme to neřešili a doufali, že to zmizí. V pátek už ale bylo jasné, že nezmizelo nic, naopak přibylo a tak jsme mazali na veterinu. Dostali jsme injekci, antibiotika na 14 dní, a antiseptický šampon. V provedeném seškrabu nebyli zjištěni žádní původci, takže pachatel tohoto nekalého činu zatím nebyl dopaden. Až ho dopadnu, budu po něm požadovat těch 945 Kč, které mě to všechno stálo.

Juka vůbec neoceňuje péči a vynaložené náklady, vyplivuje tablety do široka a daleka, při koupání se tváří ublíženě a při nejbližší příležitosti maří mé úsilí vyválením se v co nejhorším sajrajtu. Přesto všechno vyrážka mizí, strupy se odlupují, zatímco chlupy kupodivu zůstaly. Kůže zase zrůžověla s ní také naše vyhlídky na krásný podzim plný procházek, agilit a psích akcí vůbec.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy