18.10. 2009 Závody Agility Plzeň

20. října 2009 v 11:48 | Katka |  Agility
V neděli jsme s Jukou vstávaly ve 4:25 a vyrážely našim novým psím autem na závody do plzně. Po cestě jsme ještě naložily Lucku s Bakem, Danču s Lumpíkem a Naty s Chitou. Juka ze spolucestujících nadšená nebyla, trochu se bála, ale zvládla to, co jí taky zbývalo.
přes drobné obtíže (zaspání některých, žádné cedule na Plzeň centrum a tak) jsme dorazily na cvičák včas. Dopoledne na oficiálních závodech běhala jen Lucka s Bakem a dařilo se jim skvěle, dostali stříbrnou medaily za jumping a sloužili zkoušku na výbornou. My ostatní jsme museli čekat až do odpolene.
My s Jukou jsme běžely tři běhy: začátečníky, A0 (nácvik na A1) a tunelový běh.

Jučílka byla děsnej pašák, běhala jak o život. Akorát ta panička jí to pořád kazí pozdími povely a zmatečným naváděním po parkuru. No a taky máme ten přirozený super outrun, haha. Parkury byly celkem lehké, nebyla tam houpačka (uf!) ani áčko ani slalom. Zato jsme poprvé skákaly přes viadukt. To Juka pořád obíhala, neb to neznala. Zóna na kladině nám taky moc nešla, ale jednoho dne se to určitě naučíme. Nejlepší byl tunelový běh - samé tunely sestavené do kruhu a smyček. Ty byly fakt bezva, akorát se nám psovodům z toho motala hlava. Moc jsme si to užily, byl to bezva den, až na tu zimu, déšť a kroupy. Bylo tam hodně různých plemen, tak to bylo opravdu pestré - peruánský naháč, čínští chocholatí, berňák, knírači, voříšci, choďáci, beardetky, foxíci, maliňáci a taky pár borderek. Juka všechny lidi otravovala s míčky, lítala se psi, honila mouchy v bufetu a neustále lezla na kladinu, což jsem využívala k nácviku zón, když se nic nedělo, tak neustále štěkala. Výsledky ani nevim, největší radost mám z toho, že jedni lidi říkali, že má Juka na parkuru úžasný projev a vůbec že je krásná - áách.

Domů jsme dorazily kolem 21h večer.

Náš běh v kategorii začátečníci (5. místo) můžete vidět zde.
A v kategorii A0 (4. místo) zde


Děkujeme Lucce za video a Naty za rady na parkuru. Bez nich bych zmatkovala ještě více.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy