2.1. 2010 Závod v poslušnosti Kácov

3. ledna 2010 v 8:52 | Katka |  Sportovní kynologie
Zúčastnily jsme se s Jukou závodu v poslušnosti podle ZZO. Paní rozhodčí byla přísná, ale spravedlivá, získaly jsme 79 bodů ze 100 a to stačilo na 6. místo ze 14. největší obavy jsem měla z odložení, které nám na podblanickém poháru nevyšlo. Zde se to zdálo ještě težší, jelikož závody probíhaly pro různé jkategorie paralelně a na náš plac byla slyšet střelba. Juka se před startem celá klepala, ale šly jsme se pak trochu projít, takže to rozchodila. Výstřel nám vyšel přímo na odložení, ale juka se jen ohlédla a zústala ležet. Uf. Ze začátku to ovšem nevypadalo moc dobře, nechtělo se jí lehnout do sněhu. Svým pohledem jsem ovšem vysílala neomylný signál "Ty to prostě vydržíš a nevstaneš!" I mě mrzly nohy a na Juce bylo vidět, jak se klepe zimou, ale nevstala. Pašáááák!!! Co se nám nepovedlo byla tradiční chůze u nohy. Chvilku Juce trvalo, než jí došlo, že nejde na procházku, ale že má dělast koukací chůzi. Obcházení při obratu čelem vzad jí nešlo - už to budeme dělat vždy jen u nohy. Za přivolání jsme dostaly jen 5 bodů, protože Juka sice ode mne pěkně vyběhle, ale paní rozhodčí si s povelem dala na čas, takže z nejistěla a pořád se ke mně vracela, jakože "co je, mám chodit u nohy nebo co?". Nakonec se povedlo, když jsem jí vyslala směrem k lidem, co dělali skupiku. Posledním problémovým cvikem bylo štěkání. Za to jsme dostaly jen 2 body, pro opakovaný povel.
Báře se Zeldou a Lucce s Bakem se naopak dařilo výborně a obsadily medailové pozice. I my jsme si za 6. místo odnesly tašku plnou granulek, mlsků a brambor :-) Kromě toho dostala Jučka psí pivo, které jí ovšem moc nenadchlo.
Závod jako celek se myslím povedl, bylo tam fajn, v kantýně bylo teploučko a podávaly se luxusní domácí koblížky. Akorát Jučka nemá na ty zimní závody dobrou srst a a v autě jsem jí musela zabalit do deky. I tak se třásla. budu jí muset přece jen ušít kabátek :-)
Tak zase víme, na čem máme pracovat do dalšího závodu. Jednou na té bedně snad taky budeme :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy