O Krú

3. ledna 2010 v 22:13 | Katka |  O Krú
Krú k nám přišla 10.12. 2009 z psího útulku v Maršovicích, kde byla ovšem jen dva dny. Před tím strávila dva měsíce v útulku v Rokycanech, odkud ji přemístili pro nedostatečnou kapacitu útulku. Více o jejím osudu nevíme. Jela jsem se do útulku podívat na jinou fenečku - novou kamarádku pro Juku. Ale tahle bláznivá divoženka mi padla do oka a už jsem si ji nechala. Báječně se hodí do naší malé smečky.

Jméno: Krú Lískový voříšek (krú musí mít samozřejmě také "příjmení", aby se vedle pejsků s rodokmenem necítila méněcenná :-))
Přezdívky: Krupička, Krupišák, Krupka, Krupík, Krupísek, Krukrukrukru...
Věk: V době, kdy k nám přišla, jí byl asi rok.
Plemeno: Krú je typický zástupce plemene český vořech :-) Zepředu vypadá jako štěně německého ovčáka, z profilu zas vůbec ne. Její půdorys je bonbónovitého tvaru, jehož vypouklou střední část tvoří napucané bříško. Hlavička trošku menší, než by člověk k tělíčku očekával. Tlustý ocásek míří téměř nepřetržitě k obloze, takže světlá prdelka do dáli signalizuje, co si o vás myslí. Pohybuje se s elegancí hopkajícího zajíce, ale dokáže přesto vyvinout slušnou rychlost, takže na krátké trati stačí i naší borderce.
Barva: černá s pálením
Srst: krátká, lesklá a hustá
Velikost: střední, asi tak 45cm
Povaha: chytrá a přemýšlivá, veselá, vyrovnaná, splachovací, akční, mazlivá, hravá a žravá, nezdolný optimista.
Zvláštní znamení: neustále vrtící se ocásek a srandovní paspárky na zadních nožkách
Nejčastější povel: "Krú, nech už tu Juku napokoji!"
Životní motto: "Urvi co můžeš, vyblejt se to dá vždycky."

Jaké máme s Krú plány?
Krú se bude věnovat zejména agility, obedience a dogdancingu, ale určitě složíme nějakou zkoušku ze sportovní kynologie (ZZO, ZOP). Nepochybně si vyzkouší taky canicross a běhání u kola, ale tipuji, že na rozdíl od Juky jí to nebude moc bavit (není náruživý tahoun). Podle toho, jak se pokaždé oklepe, když šlápne do louže, to s plaváním asi taky nebude nic moc :-) Ale hlavně je to kámoška pro mne i pro Juku a jejízákladní popis práce práce je mazlit se a dělat nám všem radost.
 


Komentáře

1 Lenka Lenka | 27. září 2010 v 23:57 | Reagovat

:-)))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy