Eichler, Ivo: Problémové chování psů. Nakladatelství PLOT, 2000.

8. února 2010 v 13:33 | Katka |  Čtenářský deníček
Eichler
Tak jsem se přihlásila do knihovny a při té příležitosti si půjčila
tuto knihu. Než jsem ji stihla vrátit, projevilo se na ní problémové chování naší Krú - okousala jí. Asi si myslíte, že jsem ji nechala válet někde na zemi. Ale kdepak, zase takový bordelář nejsem. Před odchodem do práce jsme si uvědomila, že to do knihovny nestihnu a tak jsem knihu vytáhla z tašky a položila doprostřed jídelního stolu v kuchyni. Ale to není žádná překážka pro naši kaskadérku Krú, které bylo zrovna děsně smutno po paničce a tak musela alespoň ožu
žlat, co měla panička naposledy v ruce. Tak jsem koupila novou a dnes ji jdu vrátit do knihovny.
A teď k obsahu knihy:
Je to jedna ze tří knih obdobného typu, které jsem zatím četla, tj. kniha sestavená především z odpovědí na dotazy pejskařů. Oproti podobné knize Rudolfa Desenského a Viktora Dostála se zde setkáváme s klasičtějšími metodami. Autor nestaví na nepřenosných metodách práce se psem, ale používá klidně i pamlsky, hračky a další osvědčené fígly, jak na naše čtyřnohé obludky vyzrát. pejska se především snaží získat na svou stranu. Takže jsou to rady použitelné pro každého. Knihu ocení začátečníci ale i zběhlí majitelé klasických "cvičákových plemen", jelikož část dotazů je věnována právě problémům ve výcviku. Z některých zkušeností pokousaných majitelů běhá opravdu mráz po zádech. Jako velké plus bych autorovi přičetla velmi korektní a neurážlivý způsob odpovídání na dotazy.
Kniha určitě stojí za přečtení. Jelikož mi asi zůstane ta okousaná doma, mohu zapůjči

t :-)
 


Komentáře

1 EsterPlanderová EsterPlanderová | E-mail | 7. října 2010 v 14:12 | Reagovat

Tak jsem na Vašich stránkách a jsem tak nadšená, že to ukazuji všem kolegyním, jaké budeme mít štěňulíno a odkud (že z dobré rodiny) a musím říct, že máte talent i na psaní, hrajete si krásně s češtinou, píšete s lehkostí a šarmem.
To nemá být mazání medu...

2 Katka Červenková Katka Červenková | 8. října 2010 v 21:10 | Reagovat

Moc děkuji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy