24.5. 2010 Jedna dvě, klíště jde...

24. května 2010 v 14:12 | Katka |  Paničky deníček
Těchto milých roztočů si opravdu užíváme. Tak především všude na zahradě a v lese máme kvanta klíšťat, takže jsme vytahovali z každé pejsiny denně i 5 kousků. Koupila jsme jim tento přírodní preparát z teetree, který se tři každý den maže do ucha. V minulých letech jsma Juce kupovali různé protiparazitní obojky nebo "kapku" , co se dává mezi lopatky. Nic z toho ovšem nebylo moc účinné. Navíc se mi nelíbí, že ony účinné jedovaté látky přecházejí psovi do krve. Jestliže je to tak závadné, že člověk nesmí ošetřeného psa několik dnů hladit, pak se mi moc nechce tím patlat ani psy. 
Krú si na natírání olejíčku už docela zvykla, ale Juka je mistrině v tom, jak dokáže zavřít uši. Připlácne je k hlavě a křečovitě je drží. jinak ale neprotestuje. Psům nejspíš vadí ten pach, určitě je to neštípe, jinak by si drbali uši. Příště jim koupím raději levandulový :-) Zatím se výrobek nepředvedl o nic víc než ty předchozí, ale teprve nastupuje jeho účinnost, tak uvidíme. ono nic nefunguje stoprocentně a těžko říct, kolik klíšťat by přinedsly bez ošetření. Zdá se, že nejúčinnější opatření bylo posekat trávu.
 


Komentáře

1 Danča a Lumpík Danča a Lumpík | 24. května 2010 v 20:40 | Reagovat

Ahoj, co jsem četla, tak některý obojky jsou jen na kůži a do krve psa se nedostanou.. ale nevím.. koupila jsem letos Lumpovy Scalibor, ale po pár dnech letěl do koše - měl na něj alergickou reakci, až to pěkný nebylo, tak jsme koupili Preventic a super, zatím měl jen jedno klíště a to je celý den v trávě

2 Katka Červenková Katka Červenková | 25. května 2010 v 14:17 | Reagovat

Včera měla Krú 12 klíšťat! Juka ani jedno. myslím, že Krupička vymetla nějaké klíštěcí hnízdo. najednou se večer začala drbat, byla neklidná a nemohla se uvelebit. Lekla jsem se, zda se někde neotrávila nebo jestli nemá falšku a "nerodí". Ale pak jsme zjistili, že je plná čerstvě zapitých klíšťat. děkuju za tip, asi taky koupím něco jiného. Ten Preventic je taky obojek?

3 Danča a Lumpík Danča a Lumpík | 26. května 2010 v 19:29 | Reagovat

Jojo, preventic je obojek, voní mentolově, jako čerstě načatý žvýkačky, ale tak do týdne to vyprchá. Nevýhodou je, že účinkuje jen 4 měsíce, ale zase stojí kolem 250 korun. A Lumpas zatím s ním měl jen jedno klíště, takový úspěch nebyl ani s Kiltixem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy