Reportáž Záhada pod schodištěm

12. října 2010 v 12:27 | Katka |  Krupičí deníček
Opět vás vítáme u psaného vysílání rádia Krupišák. Naše reportérka Krú se vydala do jedné venkovské domácnosti, aby vypátrala, co to tam kvičí pod schody.
"Vážení přátelé, právě pátrám kolem domu, odkud máme hlášeno podivné kvičení pod schodištěm. jsem připravena za každou cenu přijít záhadě na kloub, případně ji i sežrat, bude-li k jídlu. Je to strašidlo? Myši? Nebo snad.... hrůza pomyslet! právě se pootevírají dveře, člověk vychází ven s košem prádla a já rychle proklouzávám dovnitř, dveře za mnou zaklaply. Uf. Bylo to o vlásek, teda spíš o ocásek, ale jsem tady. Teď musím jednat rychle.

Jsem drsný Krupís. Mám granát a nebojím se ho použít.
granát

Plížím se kolem pracovního stolu a spíš cítím než slyším, že pod ním někdo tiše oddechuje. Musím se tam podívat, i když se děsím, co tam uvidím.
Z pod stolu na mě hledí černobílá fena. Evidentně se před něčím ukrývá. Chce mi něco pošeptat, tak se sunu blíž. "Tiše, neprozrazuj mne, nebo mě najdou", prosí.
pod stolem

"Neboj se. Řekni mi, co je pod těmi schody."  "Nemůžu, nechtěj to vědět. A nechoď tam, nebo tě taky vysajou." "Vysajou?!" Tedy přátele, tady jde o něco horšího než jsou myši. Upíři? Srdce mi tluče jak o závod, ale musím zjistit, jaké strašné tajemství ukrývá tento dům hrůzy. Pomalu se blížím ke schodišti. Už to slyším. Takové kňourání a vrnění.

Pozor! Člověk se vrací! Rychle se schovat za gauč! Člověk pokládá prázdný koš na prádlo a sklání se k díře pod schody. Přes rameno mu vidím nějaké polštáře vykukující ze vstupu do prostoru pod schodištěm. Vydává dost hrozné zvuky. Zní to jako "ťuťu ňuňu šišli mišli". Brrr. Teď právě vsunul ruku do dutiny pod schody a něco z ní vyndavá. Přátelé to je ale štěstí! Konečně zjistím, co tam je! Je to černé. Snad krtek? Ne, krtek takhle nepiští. Rychle vyndavám foťák:
Elinka8
No nazdar! Blesk mě asi prozradil. Člověk pokládá černý pištící váleček a jde ke mně. Sbohem přátelé! Jeho ruce se ke mně už natahují, slyším ten zvuk: "Ale ty můj Krupišáčku, šmudlinko, tuťuťu..." Ááááááááá...

Dostali mě :-(
Dostali mě
 


Komentáře

1 Ester Ester | 12. října 2010 v 13:10 | Reagovat

štěňátka se stěhovala?

2 Katka Červenková Katka Červenková | 12. října 2010 v 15:08 | Reagovat

Jojo, několikrát sem a tam

3 Henrika a banda Henrika a banda | 12. října 2010 v 15:09 | Reagovat

Pořád nemůže najít vhodné stanoviště? Nám teď hárá Kejťule, tak jsou to doma taky orgie.. Badys smutní, já vřískám, že jen přes mou mrtvolu :-))

4 Katka Červenková Katka Červenková | 12. října 2010 v 15:35 | Reagovat

No pod schody už se usadila, jenže teď zase nechce být pořád s nimi, jen je dojde nakojit a oblízat, občas u nich usne.jinak po kojení vstane a švihne sebou v kuchyni pod stůl. Jelikož pod schody měla svůj oblíbený pelech, tak teď zase neví, kam by si zalezla sama. Jelikož mrňousové za chvíli budou schopní z pelechu utíkat, tak je asi brzy přendám zase do porodní bedny.

5 Katka Červenková Katka Červenková | 12. října 2010 v 16:42 | Reagovat

Ještě na vysvětlenou, aby nedošlo k mýlce: Juka má pod schodištěm teplou boudičku, kterou jsem jí ještě vystlala peřinou a polštáři, takže mimina jsou v teple. Občas jim tam pro jistotu dávám ohřívací láhev, ovšem ani o ni nejeví zájem a když u nich máma zrovna není, tulí se k sobě navzájem. Všichni v domě jsme rádi, že už je chudáky konečně nenosí sem a tam. Juce samotné je u nich asi moc horko, protože pak se jde vždycky chladit do kuchyně. Ona nikdy dlouho nevydrží ani u nás v posteli. Nemá teplo moc rádá narozdíl od Krú, která je schopná se v největším vedru ještě opalovat na plném slunci na černém koberci.

6 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 3. března 2011 v 22:15 | Reagovat

máš to tu pekne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy