Štěněcí novinky telegraficky

19. listopadu 2010 v 10:40 | Katka |  Štěňátka
Včera 18.11. byla štěňátka poprvé naočkována. Paní doktorka štěňata též prohlédla a shledala, že jsou všechna v naprostém pořádku, silná a mají pěknou srst. Cítily jsem se s Jukou velice polichoceny.
V poledne se mrňata podívala poprvé ven na zahradu a byl to malý krok pro psovstvo, ale velký krok pro štěně. Nejprve nesmělé vykukování a očichávání, pak průzkum toho divného zeleného a na to lítačka a velká radost z tolika volného prostoru.
Každý den vymýšlíme nové bariéry proti okusování knih v knihovně, kabelů, zatahování masa za skříň, lezení štěňat po schodech do patra. Poznatek: nahoru to jde snadno, dolů je to od dost horší.
Štěňata už chodí docela obstojeně a cíleně na zachůdek na netkané hadry na podlahu strategicky rozmístěné po místnosti. Jsou v tom den ode dne šikovnější. Šetří to práci nám i budoucím  majitelům.
Maminka Juka své ratolesti stále ještě kojí. Kromě toho dostávají 5x denně štěněcí stravu - kaši z tvarohu a ovoce nebo např. jáhlovou, rýžovou, dále maso (hovězí, drůběží, svalovinu nebo srdce) a rozmixovanou zeleninu a umleté nebo na maděru rozsekané masité kosti (kuřecí křídla a krky). Poslední jmenované jim chutná nejvíce. Taky to dá nejvíce práce, neb náš mlýnek na maso je naprosto nemožný.
Štěníci objevují nové hry, v čemž jim hojně pomáhá teta Krú. Teď je v kurzu přetahovaná o uzlík. Mohou se přetahovat i s Krú, která něžně přizpůsobují sílu tahu malému štěňátku.
Snažíme se brát si postupně vždy jedno štěně stranou do jiné místnosti, aby si zvyklo být bez sourozenců jen s člověkem. Takže štěňátka jsou opravdu vymazlená. Jsou u nás stále nějaké návštěvy, včetně psích (očkovaní a zdraví). Nyní prý ovšem řádí psincový kašel, takže už žádné psí návštěvy a Krú si musí nechat zajít chuť na cvičák. Pokračujeme ve vysavačové socializaci. Šňůra od vysavače se zdá být šťěňatům obzvláště zábavná. Fík dostal ode mne asi šlupku statické elektřiny, takže děsně ječel, ale za chvíli se mnou zase kamarádil, tak je to dobé.
 


Komentáře

1 Veronika-Fik Veronika-Fik | 20. listopadu 2010 v 8:52 | Reagovat

no tak to je super, krasne napisane :) hlavne tie zachodky su fajn :) tesime sa buduci vikend :))

2 Ester Ester | 24. listopadu 2010 v 12:29 | Reagovat

A my bychom mohli přijet v úterý 30.11. odpoledne
16-17 hod. ????

3 Katka Červenková Katka Červenková | 24. listopadu 2010 v 13:14 | Reagovat

[2]: platí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy