Obleva

17. ledna 2011 v 13:28 | Katka |  Paničky deníček
Obleva přináší různé věci. Tak kupříkladu každý pejskař ví, co se objeví na jeho zahradě, když sleze sníh. Zvláště když vám hárá fena a na zahradu vám lezou cizí psi, z nichž padají opravdu velké produkty z nekvalitních granulí. Nemyslete si, my si svoje bobky poznáme!
Další skvělou věcí na oblevě je bláto. Vyjdete např. s jedním černobílým psem a dvěma černými a vrátíte se se třemi černými a jedním rezavým. Jojo, takové věci se dějí, když je obleva a hárání k tomu.
A jak ta odkrytá země pěkně voní - samá stopa. Krú se projevila jako skrytý sprinterský talent a od odepnutí vodítka k vyvinutí nadzvukové rychlosti nepotřebuje ani zlomek vteřiny. Jak vím, že je to nadzvuková rychlost? No běží tak rychle, že zvuk mého hlasu "Krú ke mně!" ji vůbec, ale vůbec nedostihne. Pro tuto svou superpsí dovednost byla odsouzena k doživotí na flexině. Teď už teda fakt doopravdy. A neukecá mě. Ne a ne a ne.
A jak ta odkrytá země pěkně voní - samý hnůj a fekál. Juka zase strašně ráda trénuje jisté prvky dogdancingu. Uhodli jste, že se jedná zejména o "sudy", "kutululů" a "ukaž bříško". To je její oblíbená polní sestava, kterou by ráda efektně zakončila prvkem "catch", tedy výskokem do náruče.
Energii ušetřenou na termoregulaci pak lze výhodně vrazit do sportovního vyřvávání na cizí taktéž řvoucí psy za plotem. Panička se tím skvěle rozběsní, takže pěkně zapadne do kolektivu. Je to vzrůšo.
Bez měkké sněhové podložky to taky pěkně škrábe a kouše do pacek. A štěněcí pacičky na to nejsou zvyklé. Vždyť zatím běhaly jen po sněhu a doma po podlaze. A tak pacičky doma svědily a pálily a Hanynka běhala, hrabala, kousala a kňučela a panička myla, utírala, natírala, chladila, hladila a krmila, až z toho miláček Hanynáček usnul a byl konečně klid.
Byla to procházka za všechny prachy, a ta jsem ještě nepopsala zdaleka všechny naše včerejší příhody.
 


Komentáře

1 Henrika a banda Henrika a banda | 18. ledna 2011 v 11:30 | Reagovat

Božííí :-D mě se tedy vracejí jen naprostí čuňáci, kteří pravidelně ucpávají odtok ve vaně..

2 Katka Červenková Katka Červenková | 18. ledna 2011 v 17:34 | Reagovat

[1]: Jojo. Proč se neprodávají neoprenové psí oblečky, ze kterých by se po příchodu domů vyloupl čistý pes?

3 Pája a Gůča Pája a Gůča | 20. ledna 2011 v 20:19 | Reagovat

Ahoj Katko! moc ráda chodím na tvůj blog - vždycky se u toho děsně bavím:-) u nás se totiž odehrávají podobné scénky, ale takhle úžasně bych to nikdy nepopsala...teda já to mám jen 1x, ty 3x, takže se to srovnává hůř. A co nějaké aktivity na léto? nechystáš se vyrazit zase někam do tanečních se všema holkama? Zdraví Pája a spol.

4 Katka Červenková Katka Červenková | 26. ledna 2011 v 7:36 | Reagovat

[3]: Díky Pájo. No doufám, že nějaký psí tábor mi zase vyjde. Ve Dvoře to bylo úžasné, takže nejlépe zase tam. Uvidíme, jaká bude nabídka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy