O Honey Bee

11. února 2011 v 11:15 | Katka |  O Honey
Jméno: Honey
Příjmení: Bee
Přezdívky: Hanynka, Hanyšák, Hanynáč, Hanynáček mimináček, Hanyny, Medíček, Medulienka
plemeno: kokrkolie  :-) (borderkolie x kokršpaněl)
Honey v krabici
narozena: 2.10. 2010
pohlaví: fena
barva: černá s bílými znaky
srst: krátká hladká, lesk jak blesk
uši: plandací
ocásek: mrskací, se štětičkou alá pískomil

Hanynka je poslední a nejmenší štěně z našeho neplánovaného vrhu. Její maminka je Juka Rubínové srdce (BOC) a otec Matýsek (kokršpaněl z naší vesnice). Oba rodiče jsou z PP, takže kdo o Honey řekne, že je to vořech, se zlou se potáže. Původ má tedy ten nejlepší a nemůžeme za to, že není žádný klub kokrkolií, který by nám PP vystavil. Hanynka je spíše po mamince, po taťkovi zdědila uši planďáky a ukřivděné obočí. Možná i ocásek, ale to se neví, neb taťku o něj v útlém mládí připravil zrádný veterinář, aby tak lépe odpovídal chovatelovu vkusu.
Hanynka by mohla mít druhé jméno Překvápko. První překvápko bylo, když jsem její rodiče načapala při činu. Druhé, když po prvotním uklidnění "asi z toho nic nebude" se nakonec ukázalo, že z toho něco určitě bude a to až osmkrát. Překvapení bylo i to, že všechna štěňata byla černá, ačkoliv mamka je černobílá a otec zlatý. Hanynka si dala s příchodem na svět na čas, narodila se více než 2h po předposledním štěněti, kdy už jsme nic dalšího nečekali. Panička už oslavovala a převlékla vše v porodní bedně. Ale mamka za nic nechtěla jít se ven vyčůrat. Takže se Hanynka narodila rovnou do loužičky. To bylo zase překvápko pro ní. Poslední překvapení bylo to, že nám nakonec "malilinká Hanynka" zůstala. Všichni zájemci nakonec nepřišli nebo si to rozmysleli po cestě, aniž by jí vůbec viděli. Další jsme odřekli my, neboť chtěli dát štěně třetí osobě k Vánocům a to jsme nechtěli. A jak běžel čas, přirostla nám k srdci tak, že už jí nikdo neodpáře.
Největší radost z toho má Krú, konečně si má s kým hrát, neb Juka je pro ni moc nudnou společnicí. Takže máme doma veselo.
Honey je šikovná fenečka a ačkoliv je nejmenší z vrhu a je poměrně subtilní, sebevědomí a odvahy má dost. Však je od našich dvou fen řádně vycvičena. Všemu se rychle učí. Věnovat se bude všemu co ostatní: agility, dogdancing, obedience, základní výcvik, kolo, canicross, frisbee. Uvidíme, zda něco z toho bude víc než "rekreačně". Na to je ještě času dost.
 


Komentáře

1 Eliška Eliška | E-mail | 11. července 2012 v 10:59 | Reagovat

Dobrý den, velmi mě zaujal Váš blog a jelikož máme doma taky kříženečku BC, velmi podobnou Vaší Hanynce, ráda bych se Vás zeptala na několik věcí ohledně borderky, které v žádné příručce nenajdu :)Jestli byste tedy byla tak ochotná, můžete mi napsat na mail?? Děkuji moc, přeji pěkný den a hodné pejsky :)

2 Kynolog Kynolog | 12. listopadu 2016 v 15:44 | Reagovat

Zdravím, ano vím že jde o několik let starý článek ale nedá mi to. Bylo od začátku víceméně jisté že všechna štěnata budou černá. Černá má úplnou dominanci na zlatou. Pokud tedy černý rodič postrádá vlohu - její/jeho černý faktor vše přebije
Honey je opravdu krásná :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy