Poprvé na coursingu

17. května 2011 v 12:35 | Krú |  Krupičí deníček
Ahoj všici! Tak vám dneska povím, jak jsme honily igelitového zajíce. To nás v sobotu panička naložila do auta a jely jsme všechny čtyři někam pryč (Pozn. překladatelky do lidské řeči: Bylo to na Coursingovém cvičišti v Drahobudicích). Bylo tam pár lidí a psů a super igelitový střapec obohacený voňavou zvířecí kůží. Něco takového už jsme doma taky měly, ale tenhle utíkal a kličkoval jako pravý zajíc. Rozdíl je ovšem v tom, že tenhle se SMÍ honit. Dokonce panička říkala "drrrž hóóó", tak já ho chtěla chňapnout, ale chvíli mi to trvalo, než jsem ho lapila. Dokonce jsem za to nedostala vynadáno, ale naopak odměnu. To jsou věci! Juka a Honey to taky zkoušely, ale nebyly tak dobré jako já. Nemají totiž mojí praxi a nevědí, že zající pořád mění směr. To jsem se nasmála, jak už si myslely, že ho mají a střapec jim frknul před nosem, zatímco ony běžely ještě dobrých dvacet metrů pořád rovně. Můžete se na nás podívat na tomto videu a taky se zasmát.
Každá jsme se pěkně dvakrát proběhla za "zajícem", pak jsme si daly lehárko, zatímco panička se cpala utopencema a pak jsme vyrazily na dlouhý výlet. Šli s námi taky kamarádi foxíci a jejich panička Míša. Procházku si nejvíc užívali Juka a Alfík, kteří šli alespoň půl cesty korytem potoka.
Když mě u rybníka panička pustila z vodítka, tak jsem se šla podívat zpátky za srnou, co jsme potkali asi před půl hodinou. Panička za mnou cosi volala, jenže já měla zrovna práci, ne? Tentokrát jsem ale za to nedostala pamlsek jako ráno, ještě mě za to ta panice ošklivá buzerovala. No co si myslela, že snad půjdu do rybníka bezúčelně lovit klacky jako naše bláznivá Juka?
No ale jinak to byla bezva procházka, pěkně jsme se utahaly. Naše malá Honey z toho hnedle usnula a říkala, že jí bolej nožičky.
Pár fotek nevalné kvality vypreparovaných z videa:

 


Komentáře

1 Cili Berouš Cili Berouš | 3. června 2011 v 11:26 | Reagovat

Juko a Krú! Júúú to by se mi taky líbilo, to u nás máme u paneláků vopraudické zajouce a panička mi je nedovolí honit.

2 jucka jucka | 6. června 2011 v 10:47 | Reagovat

Přemluv paničku a taky si zajeďte zacoursingovat. Hanynce se to taky moc líbilo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy