Soustředění obedience s Hankou Grundmannovou

22. července 2011 v 11:54 | Katka |  Obedience
Od 17. do 20. 7. 2011 jsme se s holkama opět po roce vyskytovaly na úžasném cvičáku Nový Sv+t ve Dvoře Králové nad Labem. Tentokrát jsme se účastnily třídenního výcvikového soustředění obedience pod vedením Hanky Grundmannové. Juka cvičila ve skupině pokročilých, Krú ve skupině začátečníků a Honey cvičila individuálně když měla panička chvilku čas.
Seminář se nám moc líbil, Hanka ho vedla opravdu profesionálně a je vidět, že umí pracovat nejen se psy, ale i s jejich páníčky. Jučílka jako obvykle stávkovala a s postupující únavou se čím dál víc bála prolétávajících letadel. Honey začala v půlce pobytu hárat, takže poslední den a půl nemohla mezi pejsky. Kromě rad, jak pracovat se psy na cvicích obedience, jsme se dozvěděly, co dělat proti vynucování si pozornosti. Takže Juka a Zelda, která s paničkou Bárou bydlela s námi ve stanu, zažily zajímavé překvapení, když namísto hozeného míčku po zaštěkání následoval přesun do přepravky. Účinek byl přímo zázračný.
Ačkoliv jsme si s Bárou naplánovaly výlety, byly jsme rády, když jsme po tréninku a venčení ještě za světla odpadly do spacáku.
A co nového jsme se tedy dozvěděly?
Tak především jsme se učily nereagovat a neřešit neúspěšně provedené cviky a chyby, ale pouze odměňovat správné provedení. Dále jsem se naučila lépe používat klikr. Naučily jsme se hry nejen na zrychlení. Důležitou věcí bylo také zaměření se vždy zvlášť na jednotlivá kritéria cviku a neřešit vše naráz. No bylo toho hodně.
Tréninku se účastnili pejsci nejrůznějších plemen, velikostí a povah. Od největšího pikarda po maličkou čivavu. A všichni byli šikovní a dělali pokroky.
Moc se těšíme na další semináře s Hankou!

Vyfotila nás Bára Potůčková

Krupičko, bude "hledej".

Na Jučílku toho bylo dost:

Naše výprava před odjezdem:
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy