Neoficiální závody obedience ve Vlašimi

19. února 2012 v 7:58 | Katka |  Obedience

Tak včera jsme si užily na Neoficiálních závodech obedience ve Vlašimi. Cvičák se nám časem proměnil v bažinu, takže jsme otestovali své pesany v extrémních podmínkách. Nakonec soutěžila i Honey. Při ranním tréninku jsem si říkala, jak jí to krásně jde, líp než Krú a že nakonec ještě zaperlí. No zaperlila, ale jinak. Povrch byl fuj a co by šla u nohy, když je tam louže, je lepší to obejít. A taky není tak hloupá, aby seděla nebo ležela v louži, né? Krupička to viděla taky tak. Podobně na tom byla většina psů, někteří sezení a ležení fikaně simulovali.
Honey mi ovšem udělala radost u odložení. Vedlejší pejsek vstal a šel se s ní zkamarádit. Strašně dlouho to vydržela, než se přece jen vydala ke mně. Cvik jsme naštestí mohli opakovat, takže byl nakonec za 10b. Tak to mě vážně potěšila. Odležení v leže se jí ovšem tak líbilo, že si na konci cviku nechtěla sednout :-) Krupísek zkazila obě odložení. V sedě nezvládla situaci, kdy se zvedl vedlejší pes, znejistěla a odešla též. A v leže sice vydržela, ale musela jsem jí položit dvakrát, protože nechtěla ležet v rozmoklém sněhu, studený hnus na bříšku jí zastudil a tak hned zase vyskočila.
A teď to nejlepší na konec. Jučínka byla fantastická. Odložení se jí podařilo oboje za 10b a to přes to, že seděla celou dobu s jednou nohou zdviženou. Naštěstí jí tak opravdu měla celou dobu, za což má můj obdiv. Ostatní cviky nám vyšly bezvadně, jen do čtverce a při identifikaci byla malinko zpomalená. Kupodivu povrch moc neřešila, je to zlatíčko.
Jučínka získala 1. místo s počtem bodu 301,5, což byl zároveň nejvyší počet dosažených bodů v závodě, takže dostala ještě další cenu. Krupička dosáhla i přes ty dvě nuly za odložení na třetí místo. No a Hanynka? Nebyla poslední, tak sláva! Získala 7. místo z deseti.
Závod byl moc fajn, těšíme se na další a máme zase motivaci trénovat. Děkujeme organizátorům a slečně rozhodčí.
Po závodech jsme ještě vyrazily na pěknou procházku s Míšou a jejími foxíky. Cestu psi zakončili lovem a konzumací vyplavených myší. Dostat je z toho pole byla dřina. Doma jsme po řádné koupeli všechny odpadly a šly brzo spát :-)

Foto: Hanýsek se na polohy v ledové tříšti moc netvářila, tak jsme je nakonec vzdaly.

Foto: Juka vzorně zalehla do čtvrce, i když připomínal spíš bazének. 


Komentáře

1 Jára Jára | Web | 19. února 2012 v 19:52 | Reagovat

káťo super :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy