Geopes Honey

23. dubna 2012 v 12:25 | Honey Bee |  Hanynčin deníček

Panička furt nic nepíše, tak jsem se toho ujala já, Honey. Protože naše dosavadní aktivity (jako agility, canicross, obedience) nestačí naplnit mé itelektuální potřeby, rozhodla jsem se pro studium geologie. V sobotu 21.4. 2012 mě vzala panička na geologickou exkurzy po Podblanicku. Tak mě to zajímalo, že jsem si nevšimla ani zajíce, ani srny.

Tak tady jsem v Křížovském lomu, to na čem stojím, vážení a milí, je blanická ortorula, kterážto se vyznačuje obsahem polodrahokamů turmalínů. Říkají jim skoryly, to bude asi plemeno turmalínu. Jsou to takové pěkné černé krystalky. Podle toho ji poznáte, tu naší blanickou ortorulu. Jasný?


Zde vám představuji prima červený šutřík.
je to vlastně jaspis. To zíráte, co? Je ho tady u Radošovic hafo. Uvidíte, že to brzo bude geoturistiká senzace.


Čmuchy čmuch, v tomhle lomu není nic zajímavého. Pojďme pryč!


Tak tohle už je mnohem zajímavější! Takovouhle ďouru do země by nevyhrabala ani naše Krú. Tohle je šachta u bývalého koryta Blanice u Všechlap. Co to tady vlastně kutali? Je to záhada.


Tady měli větrací šachtu. Do té mě nenepustili :-( , že prý nejsem zkušený speleolog. A taky se ještě stále nevyrábí přilby pro psy.

Bylo to fajn, i když na geopsa začátečníka trochu moc informací najednou. Ke konci exkurze jsem byla ráda, že si můžu na chvilku sednout nebo lehnout v autě. Dojem z exkurze si ale nenechám ničím zkazit, ani tím, že se mi před ekocentrem stalo něco dost divnýho. Stojíme a loučíme se s účastníky výpravy a najednou přišla nějaká fena. Tak se normálně očuchávámě a ona mě z ničeho nic bafla za zadek a škubala se mnou. Panička jí ale přeprala. Řeknu vám, že jsem se dost vyděsila a chvilku jsem se pěkně klepala. Ale panička říkala, že je to dobrý a že jdeme a tak jsme šly a bylo to dobrý. Trochu mě to ještě bolí, ale ne moc.

Tak se mějte! Vaše Geo Honey Bee.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy