Tajný orientační dogtrek

8. května 2012 v 21:08 | Katka |  Výlety
V sobotu 5.5. 2012 jmse se zúčastnily moc zajímavé akce pod záhadným názvem Tajný orientační dogtrek. Jednalo se o pochod krásnou krajinou Českého krasu, který byl ovšem zpestřen hledáním všelijakých indicií, kudy dál. Tým s číslem 007 (což je zároveň počet všech našich členů) jasme vytvořily s Míšou Mrázkovou a jejími foxíky Alfíkem a Dorkou.
Všechny soutěžní tými se sešly v Srbsku na nádraží. Nejtěžší úkol mě čekal hned na začátku - nasadit všem třem holkám košíky, nastoupit dřív, než si je sunduají a jet vlakem s jedním přestupem a velkým počtem spolucestujících. Jučínka se tradičně trochu bála, Honey byla trochu vyplesklá a Krú se tvářila, že vlakem přece jezdí denně. Naše početná smečka průvodčího evidentně odstrašila, takže jsem dosti ušetřily.


Po výstupu z vlaku jsem dostaly obálky a instrukce. Po rozlepení té první na nás vykoukl obrázek koukolu a tak bylo jasné, kam se jde dál - na Koukolovou horu. Pesani šli pěkně na postrojích a při výstupu do kopce vydatně táhly, takže první kopec jme vyběhly raz dva. Následovalo množství dalších krásných stanovišť, na nichž jsme postupně otvíraly obálky s rozličnými šiframi a hádankami. Došlo i na morzeovku, matematiku a nemít v mobilu internet s googlem, tak nevím, nevím.


Nejdelší čas jsme strávily u Koněpruských jeskyní, kde se odbyla nezbytná zmrzlinová pauza. Dohnala nás tam bouřka, ale spíš jen pohrozila a nechala nás napokoji. Nicméně se jí podařilo vystrašit Jučílku a vytvořit zajímavě dramatickou kulisu našich četných zátiší se psy.


Výlet jsme si moc užily, nikam jsme se nehnaly a tudíž jsme ani nevyhrály. Ale to nevadí, i tak jsme se odměnily večeří v hospůdce v cíli naší cesty. Zatímco pejsiny odpadly hned tam, panička se mohla skácet do pelechu až doma. Další fotky i s komentáři si můžete prohlédnout zde.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy