Šmudla a šmudlíčata

23. srpna 2012 v 17:44 | Katka |  Štěňátka
Máme na týden doma zvláštní návštěvu.
Tuto fenečku a šest štěňátek vyhodil kdosi z auta v papírové krabici rovnou na hnojiště za obcí Miřetice. Hodní lidé je našli a snažili se dovolat pomoci. Nakonec shodou okolností skončila rodinka u nás, za týden poputuje do Naděje pro čtyři packy. Fenečku si zamluvili její nálezci a půjde k nim po odstavení štěňátek. Dva psí kluci a čtyři malé slečny hledají hodné a zodpovědné páníčky.

A jak to zvládají naše holky? Krupí je v pohodě, štěňátka má ráda, očuchává si je, ale zatím si s nima nehraje. Juka jim dala hned najevo že ona se s nějakými pížďaty nebaví a pokud se náhodou ještě spletou a jdou jí otravovat nebo
se jí motají pod nohama, tak na ně zavrčí a má klid. Taky do jejího brlohu žádné píždě nevleze, zatímco Krú každou chvíli stojí před svou klecí, kterou okupuje hned několik štěňat a vyvalujou si tam panděra. Rozmazlenec Honey je uražená, celý víkend proležela v ložnici a hlídala si postel. Né že by se Šmudla pokoušela na ní vylézt, ale dovolila si jít kolem. A hlavně je tu najednou někdo jiný, komu se věnuje pozornost. A že jí bylo dost. Samé koupání, česání, stříhání, stříkání, krmení několikrát denně. Takže je to pro ní výchovné. Za dva dny už se mírně zlepšila, vylezla ze svého budoáru a přišla za námi na zahradu, i když štěňat se bojí, nejdříve před nimi utíkala, teď už to řeší stejně jako Juka. Musím si dávat pozor, abych Šmudlu moc neupřednostňovala, je to totiž stejná vtěrka jako Honey, pořád mi leží u nohou či na nohou. Je to taky ještě skoro štěně. O víkendu jsem se holkám nestíhala věnovat, tak byly dost ošizené, ale mají se jak prasata v žitě, takže se můžou jeden týden v roce taky podělit. No a kočka, ta se štěňat bojí jak čert kříže. první den nežrala, neb se bála domů. Až kolem půlnoci se mi podařilo jí přivolat a odchytit, takže teď je zavřená v obýváku, kde má prolejzačku, dala jsem jí tam žrádlo, vodu a záchod a pouštět jí raději nebudu, neb se bojím, že už by nemusela přijít. V neděli jsme štěňatům smontovali ohrádku po našich štěňatech, tak už je to všechno pohodlnější. Štěňátka už jsou nacvičená po otevření ohrádky běžet ven, kde se venčí. 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy