Naše první oficiální závody - Emilův dvojskok

14. října 2012 v 20:37 | Katka |  Agility
Dnes jsme se poprvé zúčastnily pravých oficiálních závodů v agilitách. Konaly se na krásném cvičáku u úžasného lesoparku v Kutné Hoře. Dokonce bylo i krásné a teplé počasí, takže jsme si závod užily po všech stránkách. A nevedly jsme si vůbec špatně, dokonce nadočekávání.
Naše hlavní starost byla, kolik centimetrů paní rozhodčí naměří naší Honey. Doma měřila sice 42 cm, což je ještě do kategorie M, ale kdo ví, jak se to zadaří s cizí paní a kovovým měřidlem. Povedlo se a těch 42 cm opravdu máme a mohly jsme běžet v Mkách. U Krupí a Juky bylo měření formalita a holky to měly na háku. Alespoň už vím, že Krú měří 46 cm a Juka 48cm.
A jak jsme tedy běžely? Tak především jsme se ani jednou v běhu nediskly. Píšu v běhu, protože Krú jsem diskla tak, že jsem na druhý běh nastoupila ze špatného konce parkuru a došlo mi to až po dvou překážkách. Jaksi jsem ten předchozí měla po třech opakováních dosti zafixovaný. Škoda, jinak tento běh zaběhla Krú bez chyby, ale to už mimo soutěž. Další skvělý úspěch byl ten, že Jučínka neskočila ani jednu zónu, což je naprosto fantastické a velký pokrok. A taky poměrně solidně zůstala na startu, alespoň u prvního běhu. Krupí běžela na své poměry opravdu rychle a s nadšením. Honey podala jako vždy spolehlivý dobrý výkon. Chyby jsme nadělaly ve slalomu. Juce nevyšel náběh, i když nebyl těžký a černošky slalom prostě ještě neumí, tak jsme ho tam dost matlaly. Jučílce jsem vyrobila několik odmítnutí - vždy to bylo oběhnutí překážky, jednou předčasné stažení. Není holt tak blbuvzdorná jako Honey a běh s ní je pro mne vždy dost improvizací a dobrodružstvím, pokaždé se mi zvrtne něco, co nečekám. Jučílka je holt rozená obíhačká, a já vždycky zapomenu, že má ten prima outrun po babičce, což se v agilitách moc necení. :-)
Celkově jsem s výkonem holek moc spokojená, všechny tři krásně běhaly a snažily se. Na stupně vítězů se ale přece jen dostala jen Honey. V první zkoušce získala druhé místo (1 odm. ve slalomu) a v druhé první místo (čistý běh). V součtu se umístila na prvním místě v kategorii MA1.
Místo medailí jsme si tentokrát odvezly ručníky s vyšitým žabákem Emilem a vavřín vítězů, který budeme postupně sklízet do polívky.
Na závěr celého dne jsme se ještě šly odreagovat do přilehlého lesoparku a na krásné vyhlídce na katedrálu sv. Barbory jsem se podělily o vyhraný koláč.

Děkujeme organizátorům za krásný závod a Jitce Slánské za odborné rady!
 


Komentáře

1 Bára, Zelda a Keby Bára, Zelda a Keby | 14. října 2012 v 23:01 | Reagovat

Holky, jste hvězdy! Moc vám fandíme!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy