Dovolená v Orlických horách

30. července 2013 v 19:31 | Katka |  Výlety
Hned po závodech jsme se doma zbalili a téměř za ranního kuropění vyrazili na dovolenou do Bystrého v Orlických horách, kde už na nás čekali přátelé z Církve bratrské Podblanicko a brzy dorazila i Lucka se svou smečkou a rodinou. Z naší smečky zůstali doma jen kocouři, ovšem v laskavé péči "babičky", která měla úkol stížen tím, že oba páni kočičáci pobírali antibiotika a navíc máme v odčasné úschově dvě bezprizorní morčátka.
Areál bývalého statku a bývalého holandského ubytovacího zařízení nyní Poutní dům ENGEDI se ukázal jako prima klidné místo s velikou zahradou. Na ní jsme začali se stavbou našeho stanu, jenže se ukázalo, že tyčky od stanu zůstaly doma. No nic, vyrazily jsme na výlet a cestou vyřizovali dopravu tyček z domova k nám. Vše dobře dopadlo a noc pod širákem byla jen jedna, ovšem moc krásná. Holky spaly v klecích, kromě Honey, jejíž boudička nejde zapnout a tak se nad ránem nacpala ke mě do spacáku.
Počasí bylo celý týden dost teplé, takže jsme střídali výlety s vegetěním ve stínu. Holky zvládaly vše dobře až do pátku, kdy jsem s nimi vyrazila na koloběžku. Bylo sice horko, ale terén mi nepřišel nijak těžký, po asfaltu jsme jely minimálně. Přesto po návratu začala Juka strašně kulhat a to na jednu přední a jednu zadní zároveň. Dokoce se ráda nechala poponášet, byl na ní žalostný pohled. Takže v sobotu už byl jen veget. Pokud ovšem někdo z lidí měl náhodou v ruce klacek a nebo míček, rázem byla zázračně uzdravena a nemohla pochopit, proč má zákaz aportování.
Během týdne jsme se podívali na hrad Frymburk, Velkou Deštnou, zajímavý kostel v Neratově, Vrchmezí, pevnost Hanička a daší krásná místa Orlických hor. Několikrát jsem po ránu vyrazily s ostatními nadšenci běhat a objevovaly kouzlo ranního běhání.
Holky byly celou dobu hodné, se všemi účastníky se kamarádily a Honey udělala velký pokrok, co se týče kámošení s cizími lidmi. Juka byla též úžasná, hrála fotbal i s tříletým kloučkem a aportovala ještě menší holčičce. Tu to tak zaujalo, že chtěla hodit míček Krú a trefila jí do oka - ta chudák nechápala, proč jí ubližujou. Kromě jednoho ukradeného pečeného buřtu (Juka využila odloženého opékače) nic horšího neprovedly. Krú a Honey v pátek večer sehrály i divadelní roli ve scénce "Z obušku z pytle ven" ve stylu sci-fi. Namísto "Oslíčku otřes se " byla Honey "Vesmírné zvíře toč" a Krú falešné nekouzelné vesmírné zvíře.
V neděli jsme se po běhání a balení zúčastnili místí "open air" bohoslužby a vyrazili domů. Vedro bylo naprosto úděsné. Po cestě jsme psy jednou vykoupaly, ale rychle jsme zase mazali do auta pouštěli klimošku, abychom to vůbec přežili.
Bylo to prima!
Děkujeme "babičce" za hlídání kočičáků a morčounů.

Na hradě Frymburku straší. Zjevuje se zde vlasaté zubaté strašidlo se psí smečkou.

Hrad Frymburk není běžně přístupný, ale pustí vás tam moc milá paní z vedlejší hájovny, taktéž doprovázena smečkou, ovšem poněkud neobvyklou - 1 kráva, 1 koza a 2 ovce :-)


Zatímco panička mrzla v podzemí pevnosti Hanička, pejskové pózovali na povrchu. už jim chybí jen maskáčové postroje.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy