Non-stop Agility Cup Dobříš 2013

30. července 2013 v 18:28 | Katka
Na tento závod jsem původně prošvihla přihlášení, ale nakonec alespoň Honey měla příležitost reprezentovat smečku namísto zraněné Míšiny Dorky. Závody byly dvoudenní, konaly se na umělém povrchu školního hřiště. Byla jsem dost zvědavá, jak se na to bude Honey tvářit. Naštěstí to vůbec neřešila a nebýt toho vedra, které i gumový povrch plochy i zónovek pěkně rozpálil, by se nám běhalo báječně. Finská rozhodčí Sari Mikkilä nám postavila pěkné parkury, které nás bavily.
V naší kategirii MA1 běhaly jen čtyři psi, takže konkurence nebyla co do počtu velká. V sobotu se nejprve běžel otevřený běh agilit, kde jsme se diskly. Zkoušku MA1 jsme zvládly jako jediní bez chyby a vysloužily si 1. místo a postup do finále.
Třetí běh - jumping byl opět DIS. V tom vedru už mi moc nefungoval mozek a skočila jsem si jednu skočku navíc - ach jo.
V neděli nás čekaly opět tři běhy. V jumpingu jsme s jednou chybu skončily až na 8. místě. Byla to myslím skočená zóna na kladině. MA1 nám vyšla též s jednou chybou (slalom) na třetí místo (v konkurenci již jen tří psů). Poslední běh byl finálový. Tentokrát to byla pěkná motanice. Bylo mi jasné, že v konkurenci rychlých a zkušenějších psů celkem nemám šanci a tudíž můžeme běžet bez obav naplno. Jen ty zóny si pěkně v klidu pohlídám, když mi Honey už jednu skočila. Bohužel se to stalo zas, tentokrát na áčku. Ačkoliv jsem si počkala a pustila psa až když jsem viděla, že pes šlápl na zónu, rozhodčí se to nezdálo a chyba byla na světě. Jinak běžela Honey krásně. Paní rozhodčí byla na zóny "pes" a to, co nám divákům přišlo v pořádku, pískala. Nakonec se hodně psů ve finálovém běhu disklo a nás to vyneslo na 4. bramborové místo. Škoda, mohly jsme být první, neb vyhrál nejpomalejší pes, který ovšem doběhl čistý běh. Takový je sport.
Poučení pro mne je, že Honey na rozdíl od tréninku na závodech skáče zóny, slalom kromě náběhu jde jen na ruku jak prvňáček a vůbec je poněkud pomalá. Na druhou stranu jí nechyběla chuť běhat ani v tom vedru na rozpáleném povrchu, to se jí až divím. Tak doufám, že do příštího ročníku se značně polepšíme. Byla to určitě dobrá zkušenost.

Kromě samotného agilitění jsme si hezky užily atmosféru závodů, zkoukly pár závodníků IPO, prošly se místním parkem (kde v neděli běželi svůj canicrossový závod Lucka s Benem), vegetily v Míšině stanu. Jen ta točená zmrzlina byla furt vyprodaná.
Děkujeme Míše za příležitost, spolujízdu a přístřešek!


Foto:
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy