Nový přírustek ALFÍK

15. července 2013 v 16:39 | Katka |  Kočky
Představujeme vám nového člena naší smečky - Alfíka Od Čtyř pacek :-)

Foto ze stránek sdružení Naděje pro čtyři packy. Brzy pořídíme vlastní.

Náš kocour Mortimer čili Mortík má narozeniny až za měsíc, ale už tuto sobotu dostal ten nejleší dáreček - kočičího kamaráda Alfíka. Od té doby, co jsme přišli o kočičku Zazi, byl Mortík nejprve smutný a poté značně znuděný, neboť u nás začal pro kočky platit zákaz vycházení. Muší sezóna sice přinesla určité rozptýlení, ale bez kámočičáka to prostě není ono.
Volby byla tedy jasná, že pořídíme už dospělého kamaráda z útulku. Páníček určil, že ať to bude, co to bude, hlavně ať je to mourovaté.

A tak panička vyrazila do Naděje pro čtyři packy, která se stará o opuštěné kočičky a pejsky. Kočičáků bylo na výběr mnoho, hlavně koťátek, jedno krásnější než druhé. Bylo ale už rozhodnuto, že to bude jeden z mourovatých dospělých kocourů.
Konkurz vyhrál Alfík, jakožto správný poděs a akčňák, zdálo se, že povahou se bude k Mortíkovi a do naší smečky vůbec hodit lépe. Sice se lidí zatím trochu ostýchá, ale ostatní kočky má rád a je na ně hodný. A tak se jelo domů!

Alfíček je z té změny celý vykulený, většinu času je zalezlý za některou ze skříní a část smečky ho tím pádem ještě vůbec neviděla. Bez odporu se ale nechal vylovit ze svých skrýší a mazlit, ač tedy nerad. Ovšem společný gaučing pod dekou se mu celkem líbí a to bude ten pravý způsob, jak si zvykat na fyzický kontakt s člověkem. První dva dny nic nejedl, ale třetí den ráno si blahosklonně vzal z ruky pár kousků pečeného kuřete. Hurá!
Mortík už se těší na společné kočkování, Alfíka pořád hledá, mňouká na něj, šťouchá do něj packou. Něco podobného vyvádí Krú, takže by byl Alfíkův úkryt v neustálém obležení, kdyby je panička včas nevypakovala.
Doufáme, že nejpozději do Mortíkových srpnových narozenin mu Alfík nadělí další dáreček - konečně vyleze zpoza skříně a začne se s ním bavit.

Tak vítej doma, Alfíčku, přejeme ti, aby sis u nás brzy zvykl a aby ti tu bylo dobře.

A ty, milý čtenáři, přemýšlej, jestli ti náhodou taky neschází kočičí kamarád. Možná na tebe čeká v Naději pro čtyři packy nebo v jiném útulku.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy