Železný pes v Sadské 2013

2. září 2013 v 14:57 | Katka |  Canicross
Této akce jsem se už dlouho chtěla zúčastnit. Letos se mi povedlo ji neprošvihnout a na poslední chvíli se s Jukou přihlásit. Závod O železného psa v Sadské se konal 17.8. 2013 a sestávál ze 150m plavání krásným Jezerem v Sadské, cca 5km cyklojízdy a cca 5km běhu, to vše se psem na vodítku.
Natrénováno jsme s Jukou celkem měly, takže běhu ani kola jsme se neobávaly. Největší starost jsem měla o to, zda voda nebude moc studená a nebude mi zima. Voda byla ale úžasná a největší problém z celého zavodu bylo sundat kolo ze střechy auta a zase ho nandat.

Začaly jsme tedy plaváním. Vlez do vody byl po schůdcích a Juka ještě před startem plavala vedle schůdků na místě, celá nedočkavá. 150m jsme zvládly krásně, jen příště vylepšíme styl. Juka fakt pěkně táhla, což je na nic, když máte vodítko v ruce a můžete pak plavat jen jednou rukou.

(foto: fos)

Na břehu jsem rychle natáhla gatě, boty, přilbu a rukavice, zatímco Juka už na mě nedočkavě poštěkávala, ať makám, že běží čas. Na kole jsme vyrazily jak střela a Juka makala jak divá. Borovým lesem jsem krásně frčely s občasným přibržděním na pískových dunách. Trať byla pěkně značená, takže jsme vůbec nebloudily. Poslední kilometr už Juce docházel dech a byla fakt nadšená, že už je v cíli, kde vypila půl kýble vody. Pak byla docela nemile překvapená, že to musí běžet ještě jednou, tentokrát bez kola, zato s těžkým závažím v podobě mé maličkosti. Toto poslední kolečko bylo nejhorší pro mne, protože doposud jsme se celkem pěkně vezla. Jučílka už mi zas tak moc nepomáhala, ale byla statečná, běžela dopředu a alespoň mírně táhla.

(foto: Petr Martinec)

Nakonec se ukázalo, že jsme trať zvládly v 10. nejlepším čase v naší kategorii (ženy-amatérky), na což jsme móóóc hrdé.
Po doběhnutí jsme si s Jukou daly zasloužené (nealko)pivo a párek a svorně se o ně podělily. A nakonec jsme si pro velký úspěch ještě pořádně zaplavaly v Jezeře.

(foto: Lucka Houžvičková)

S námi se akce účastnili i Lucka s Benem, Petr s vypůjčeným Teddym a také Katka s Goldym. Takže jsme si užily i pokec s kamarády. Akce se nám moc líbila, Jučílka si to strašně moc užila. Trať byla krásná, organizátoři milí a ochotní, atmosféra přátelská, co chtít víc?

Byl to úchvatný den a příště jedeme určitě zas!
 


Komentáře

1 Katka Katka | 7. května 2014 v 14:16 | Reagovat

Ahoj, letos jsme nás přihlásila na první závod :-) a už teď se těšíme a trochu trénujem, ať si domů nevezem jen ostudu. Můžu vyzvídat jaké to bylo? je trať dobře značená? jede se více kol nebo těch 5Km je jeden okruh? Je na trati těsno? Potkali jste se hodněkrát se soupeřem? Nojo, nadchlo mě to a jsem zvědavá jak nám to půjde... trénovat běh a kolo jsme začli až teď na jaře, psisko bylo ještě malé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy