Čmuchací seminář

30. září 2014 v 13:46 | Katka
O prodlouženém víkendu 12.-14.9. jsme s "velkýma" holkama, tj. s Jukou a Krú vyrazily do Pardubic na náš první čmuchací seminář. Jako žákyně se účastnila Krú, neb čmuchání všeho a všude je její největší vášeň. Juka byla doprovod a Honey zůstala doma s páníčkem, aby mu dělala společnost.
Asi 2h cestu jsem si užila výborně i přes asi 3 otravné objížďky a následné boje s navigací. V husté spleti satelitních vesniček kolem Pardubic jsem nakonec našla tu pravou a dokonce i cvičák zdejší ZKO.
Naše smečka dostala dokonce samostatný pokojíček, takže jsme se měly královsky. Nezapomněla jsem si napínavou detektivku s sebou, takže prostor mezi cvičeními byl báječně vyplněn čtením a procházkami po okolí.


A teď k samotnému semináři. Rozděleni do skupin jsem se učili každý vyhledávat své zvolené vzorky. Pro Krú jsme vybrala heřmánkový čaj. Je celkem dostupný a není to pach, který by byl úplně všude. Krupici to šlo báječně, hned pochopila, že jde o to voňavé pytlíky heldat a pilně se o to snažila. Naší instruktorkou byla Krystýna Dostálková z Psí školy Vrtichvost. Její způsob
vedení lekcí mi naprosto vyhovoval, vše bylo učeno pozitivním posilováním s využitím klikru. S velkou citlivostí na psa - aby nečeho nebylo moc nebo málo. Mohu vřele doporučit.

Krupí pracovala celou dobu moc pěkně, mezitím vzorně odpočívala na pelíšku, jediné, s čím jsme museli trochu pracovat, byla histerie z krásných obřích huňatých novofundláků, kteří byli "bohužel" přátelští a o to pro ni děsivější. Škoda, že jsme tam nebyly alespoň týden, na konci by si je určitě oblíbila.

Kromě cvičení jsme si užívali i nedalekou hospůdku - tedy spíše naše kynologické hovory v ní než stravu. No a na záchranářské historky u táboráku se taky hned tak nezapomene. Počasí bylo nakonec taky fajn.

Moc jme si to užily, byl to výborný relax a hlavně jsme se dost naučily. Doma nyní trénují čmucháni všechny tři holky a je to prima cvičení na zabavení pesanů.

Naprosto mě uchvátila zdejší přírodní památka Nemošická stráň. Je to nádherná dubohabřina v místě bývalého toku Chrudimky obklopená mrtvými ramenami a nivními lukami. Uvnitř lesíka byla nepopsatelná archaická atmosféra.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


Naděje pro čtyři packy