Čtenářský deníček

Turid Rugaas:Konejšivé signály, 2008. Nakladatelství PLOT

27. září 2010 v 10:19 | Katka
konejšivé
Velice dobrá kniha, kterou bych doporučila všem majitelům psů, ať už se zabývají nějakým výcvikem nebo nikoliv. Kolika různými způsoby váš čtyřnožec říká "Nechtěl by ses uklidnit?" nebo "To se mi nelíbí." nebo "Neboj, já ti nic neudělám." či "Nemám zájem o hru." Po přečtení knihy se možná budete méně zlobit na svého psa, když zrovna neudělá, co jste požadovali. Možná uvidíte, že se bojí nebo nechce být nezdvořilý a způsobit konflikt.
Můj celkový dojem z knihy je, že psi si za normálních okolností opravdu vysoce cení domácí pohodu a raději s každým psem vyjdou po dobrém. Teda s výjimkou takových drzounů, kteří si dovolují chodit přímo kolem jejich plotu nebo se nevychovaně řítí přímo proti nim. Že, Juko? Někdo takovým hejskům musí říct, že tohle není slušné psí chování.
Takže: doporučuji, doporučuji, doporučuji! Možná bude v našich domácnostech více pohody, když budeme naslouchat, jak nám náš pejsek říká "Nerozčiluj

se paničko/páníčku, všechny nás tu stresuješ."

Eichler, Ivo: Problémové chování psů. Nakladatelství PLOT, 2000.

8. února 2010 v 13:33 | Katka
Eichler
Tak jsem se přihlásila do knihovny a při té příležitosti si půjčila
tuto knihu. Než jsem ji stihla vrátit, projevilo se na ní problémové chování naší Krú - okousala jí. Asi si myslíte, že jsem ji nechala válet někde na zemi. Ale kdepak, zase takový bordelář nejsem. Před odchodem do práce jsme si uvědomila, že to do knihovny nestihnu a tak jsem knihu vytáhla z tašky a položila doprostřed jídelního stolu v kuchyni. Ale to není žádná překážka pro naši kaskadérku Krú, které bylo zrovna děsně smutno po paničce a tak musela alespoň ožu
žlat, co měla panička naposledy v ruce. Tak jsem koupila novou a dnes ji jdu vrátit do knihovny.
A teď k obsahu knihy:
Je to jedna ze tří knih obdobného typu, které jsem zatím četla, tj. kniha sestavená především z odpovědí na dotazy pejskařů. Oproti podobné knize Rudolfa Desenského a Viktora Dostála se zde setkáváme s klasičtějšími metodami. Autor nestaví na nepřenosných metodách práce se psem, ale používá klidně i pamlsky, hračky a další osvědčené fígly, jak na naše čtyřnohé obludky vyzrát. pejska se především snaží získat na svou stranu. Takže jsou to rady použitelné pro každého. Knihu ocení začátečníci ale i zběhlí majitelé klasických "cvičákových plemen", jelikož část dotazů je věnována právě problémům ve výcviku. Z některých zkušeností pokousaných majitelů běhá opravdu mráz po zádech. Jako velké plus bych autorovi přičetla velmi korektní a neurážlivý způsob odpovídání na dotazy.
Kniha určitě stojí za přečtení. Jelikož mi asi zůstane ta okousaná doma, mohu zapůjči

t :-)
 
 

Reklama


Naděje pro čtyři packy