Info pro zájemce o štěně

Honey už není volná

15. prosince 2010 v 12:57 | Katka
Na vědomost se dává, že poslední štěně Honey s konečnou platností zůstane u nás a tudíž již není k mání.

Štěně pod stromeček?

3. prosince 2010 v 15:52 | Katka
Milí zájemci o Honey.
I když podle zákona je pes věc, my si to nemyslíme a proto nedáváme štěně nikomu, kdo ho chce darovat další osobě. Chceme vždy jednat osobně (ne jen telefonicky) s budoucí majitelkou nebo majitelem štěněte. Svému blízkému můžete darovat např. psí pelíšek, ale na pejska ať se přijede podívat osobně.
Předem díky za pochopení.

Poslední volné štěně

29. listopadu 2010 v 9:52 | Katka
Honey 8 týdnů
Máme poslední volné štěně  - fenku Honey. Nové páníčky budeme ovšem pečlivě vybírat. Fenečka je akční, leč citlivá a vymazlená. Dáme jen do těch nejlepších rukou nebo si ji necháme. Chceme pro ni páníčky, kteří jí budou věnovat dostatek času, přednostně těm, kdo se s ní budou věnovat nějaké formě výcviku (různé psí sporty).

Informace pro zájemce o štěňátka

19. října 2010 v 10:28 | Katka
Níže píši několik základních informací pro ty z vás, kteří byste chtěli jedno ze štěňátek. Budu je průběžně doplňovat v nové rubrice "Info pro zájemce". Těchto pár informací píši už teď, abyste si mohli předem rozmyslet, zda naše štěně opravdu chcete :-)

Jak si vybrat štěně

V současné době jsou volné 3 feny - Honey, Dáda a Elinka. Je možno po předchozí domluvě přijít se na štěňátka podívat. Jejich aktuální fotky dávám čas od času do galerie nebo na Rajče, kde si je můžete prohlédnout. Závazná rezervace není možná bez osobní návštěvy budoucího majitele, během které na vás budu mít pár otázek. Vězte, že mi jde především o dobrý budoucí život štěněte, nikoliv o to se jich co nejdříve zbavit.

Podmínky pro darování štěněte

Štěňátko Vám dám zdarma, ale přesto budu od Vás něco chtít. S novými majiteli podepíšeme darovací smlouvu, ve které se zaváží k řádnému zajištění potřeb štěněte, tj. zejména vhodné ustájení, strava, voda, zdravotní péče, dobré zacházení a dostatek času, které mu majitel věnuje a to po celý jeho život (to může být cca 15 let). Dále budu chtít od Vás alespoň první půlrok občasné informace, jak se štěněti daří. Ve smlouvě bude též zakotveno mé právo na kontrolu štěněte a na jeho odebrání v případě nedodržení podmínek smlouvy (špatné podmínky nebo zacházení).  Text smlouvy zájemcům zašlu předem.

Ustájení

Důležitou podmínkou pro darování štěněte je, aby mu nový majitel zajistil přes zimu TEPLÉ ustájení. Berete si malé štěně na zimu, které není možno ponechat samotné v boudě, byť by byla zateplena. Na jaře je pochopitelně možno začít zvykat štěně venku a mít pak pejska venku celoročně.

Strava

Štěňata budu krmit stejně jako své feny přirozenou syrovou stravou BARF (maso, kosti, zelenina), protože jim chci dát ten nejlepší základ. Více o ní najdete v odkazech. Záleží na novém majiteli, zda bude v tomto stravování pokračovat nebo ne. V každém případě je třeba předem si zajistit kvalitní stravu pro štěňata. Těm, kteří by chtěli v krmení syrovou pokračovat doporučím literaturu a předám krmný návod do začátku. Dobrá strava v prvním roce života je zcela zásadní pro budoucí zdraví vašeho pejska.

Budoucí povaha pejsků

Oba rodiče štěňátek pochází z dosti temperamentních plemen (borderkolie a kokršpaněl). Můžete tedy očekávat, že vaše štěně a pak dospělý pejsek bude potřebovat mnoho pohybu, aktivit a vhodné zaměstnání. Nestačí, pokud je pejsek celý den sám na zahradě. Budou nutné dlouhé procházky a hodně hraní. U takto aktivních a inteligentních pejsků je také žádoucí poskytnout nějaké zaměstnání jejich hlavám a to nejlépe dobrým a POZITIVNÍM výcvikem. Pejsci budou také vhodní na všemožné psí sporty (agility, flyball, frisbee, běhání, dogdancing atd.)
Z toho všeho vyplývá, že štěně není vhodné pro:
- příliš zaměstnané lidi, kteří přicházejí domů pozdě večer a nemají na psa čas,
- velmi staré nebo nemocné lidi, pro které bude mladý temperamentní pejsek utrpením,
- lidi, kteří milují hlavně klid a pohodlí (no dobře, pro líné lidi),
Mezi našimi štěňaty už jsou teď patrné rozdíly, pomohu vám vybrat štěně vhodné pro vás.

Datum odběru pejsků

Pro správný vývoj pejska je důležité, aby štěně bylo se svou matkou a sourozenci minimálně 8, nebo raději 9 týdnů (podle moderních poznatků). Štěňata budu tedy předávat po dokončení 8. týdne života štěněte, tj. nejdříve od soboty 27.11. 2010. Pokud se už nemůžete dočkat, je možno chodit štěňátka navštěvovat.

Trvá váš zájem?

Výborně, napište nebo zavolejte a přijeďte na návštěvu!

Nevyhovují vám podmínky nebo jste si nevybrali?

V tom případě bych vás chtěla upozornit na nabídku štěňat (pochopitelně i dospělých psů) v psím útulku v Maršovicích. Momentálně mají krásná odrostlejší štěňátka, některá by už mohla být i venku a k odběru jsou ihned. Pro babičky a dědečky, kteří již mají rádi svůj klid, tam lze vybrat úžasné již starší a klidnější pejsky, kteří ještě přinesou mnoho radosti a nejsou tak nároční na čas a fyzickou aktivitu.
 
 

Reklama


Naděje pro čtyři packy