Kočky

Nový přírustek ALFÍK

15. července 2013 v 16:39 | Katka
Představujeme vám nového člena naší smečky - Alfíka Od Čtyř pacek :-)

Foto ze stránek sdružení Naděje pro čtyři packy. Brzy pořídíme vlastní.

Náš kocour Mortimer čili Mortík má narozeniny až za měsíc, ale už tuto sobotu dostal ten nejleší dáreček - kočičího kamaráda Alfíka. Od té doby, co jsme přišli o kočičku Zazi, byl Mortík nejprve smutný a poté značně znuděný, neboť u nás začal pro kočky platit zákaz vycházení. Muší sezóna sice přinesla určité rozptýlení, ale bez kámočičáka to prostě není ono.
Volby byla tedy jasná, že pořídíme už dospělého kamaráda z útulku. Páníček určil, že ať to bude, co to bude, hlavně ať je to mourovaté.

A tak panička vyrazila do Naděje pro čtyři packy, která se stará o opuštěné kočičky a pejsky. Kočičáků bylo na výběr mnoho, hlavně koťátek, jedno krásnější než druhé. Bylo ale už rozhodnuto, že to bude jeden z mourovatých dospělých kocourů.
Konkurz vyhrál Alfík, jakožto správný poděs a akčňák, zdálo se, že povahou se bude k Mortíkovi a do naší smečky vůbec hodit lépe. Sice se lidí zatím trochu ostýchá, ale ostatní kočky má rád a je na ně hodný. A tak se jelo domů!

Alfíček je z té změny celý vykulený, většinu času je zalezlý za některou ze skříní a část smečky ho tím pádem ještě vůbec neviděla. Bez odporu se ale nechal vylovit ze svých skrýší a mazlit, ač tedy nerad. Ovšem společný gaučing pod dekou se mu celkem líbí a to bude ten pravý způsob, jak si zvykat na fyzický kontakt s člověkem. První dva dny nic nejedl, ale třetí den ráno si blahosklonně vzal z ruky pár kousků pečeného kuřete. Hurá!
Mortík už se těší na společné kočkování, Alfíka pořád hledá, mňouká na něj, šťouchá do něj packou. Něco podobného vyvádí Krú, takže by byl Alfíkův úkryt v neustálém obležení, kdyby je panička včas nevypakovala.
Doufáme, že nejpozději do Mortíkových srpnových narozenin mu Alfík nadělí další dáreček - konečně vyleze zpoza skříně a začne se s ním bavit.

Tak vítej doma, Alfíčku, přejeme ti, aby sis u nás brzy zvykl a aby ti tu bylo dobře.

A ty, milý čtenáři, přemýšlej, jestli ti náhodou taky neschází kočičí kamarád. Možná na tebe čeká v Naději pro čtyři packy nebo v jiném útulku.

Sbohem Zazi

22. dubna 2013 v 15:46 | Katka
Dne 10.4. 2013 jsme bohužel přišli o Zazinku. Našli jsme ji ráno přejetou na silnici před domem. zazince, vlastním jménem Zázvorce bylo 1,5 roku. Budeš nám chybět, Zazi, nejvíc Mortíkovi.

To jsme se viděli poprvé, bylo ti asi 14 dní a já tě spolu se sourozenci vytáhla z pod dřevníku, kam vás schovala vaše potulná máma Brusinka.

Takovéto krásné koťátko jsi byla, kdžy ti bylo 9 týdnů. Bydlela jsi v garáži a řádila se sourozenci na zahradě. Pak tvoje máma zmizela, sourozenci odjeli do nových domovů a ty jsi zůstala u nás.


A tady jsme všichni spolu. To jsi byla ještě kotě. Ale vyrostla z tebe krásná kočička a byla jsi kamarádkou našich fenek. I s novým kocourkem Mortíkem ses nakonec skamarádila, moc vás oba bavilo honit se po celém domě.

Tvoje máma tě naučila lovit a to byla tvoje velká vášeň. Vysloužila sis přezdívku Zazimíra Vraždimila von Drzewnik, neboť mnoho ptáčků, hrabošů a rejsků skončila svůj život ve tvých drápech. Proto jsme tě moc nepouštěli ven, ale ty jsi doma chodila jak tygr v kleci. Občas jsi utekla a občas jsem tě večer pustila, když už ptáčkové spali a nelákali tě. Jenže na poli přes silnici roztál sníh a bylo tam spousta myšek...

Spi sladce, milá Zazinko, stýská se nám.

Novinky o koťátkách halloweeňátkách

13. prosince 2012 v 15:08 | Katka
Tři ze čtyř kocourků již mají nový domov. První se odstěhoval větší Silver, bydlí v domku se zahradou, kde má mnoho psích kamarádů a také jednoho kočičího. Také Bajaja, nyní Kokeš, má tři psí kámoše. Druhý z menších bratrů, Nebojsa, se nyní jmenuje Ozzy, bydlí až v dalekém Frýdku a má do party kocouřího kamaráda.

Doma stále zůstává Mort, druhý z větších brášků. Je moc hodný, čistotný, hravý a velmi přítulný. Má rád pejsky i s naší kočkou vychází dobře. Zatím je to ještě kotě, které by pořád lítalo sem a tam a s někým si hrálo. Mortík je ideální do bytu případně do domku s přístupem ven. Dáme ho jen do dobrých podmínek.

Darujeme halloweenská koťátka

1. listopadu 2012 v 16:51 | Katka
Dva dvouměsíční a dva tříměsíční kocourci k adopci! Menší jsou zvyklí na mazlení, větší si teprve zvykají. Budou odčervení a očkovaní. Jsou na Vlašimsku. Tel: 774 526 316. Darujeme na základě smlouvy, podmínkou je následné informování o stavu zvířete a možnost kontroly.

Pohádka o haloweenských koťátkách:

Byl jednou jeden černočerný kocour Haloween a ten vládl kočičímu lidu popelnicových polí. Se svými dvěma ženami splodil čtyři syny. A všichni byly stejně černí jako on. "Tatínku, proč máme tak velké uši?" ptal se chlupatější Mort svého světaznalého otce. "To abyste dobře slyšeli." " A tatínku, proč jsme tak černí?" "To aby vás v noci nebylo vidět a mohli jste nerušeně vybírat popelnice. Ale tydle ne, ty jsou moje. Koukejte vypadnout!" A tak šli bratři Mort a Silver do světa.

Jen co obešli dům, našli další dva kočičí bratry, úpně stejné, ale mnohem menší. "Ahoj kluci, co tu děláte?" "My tu čekáme na maminku. Už je to několik dní, co se nevrátila. Ležela na silnici a nehýbala se a pak zmizela," odpověděli jim mrňouskové. "A co jíte?" "Nějaké paní z kanceláře nás tu krmí." "Tak to my s vámi zůstaneme, třeba nám taky něco dají." A tak zůstali a dostávali paštičky a konzervy a bylo jim fajn.

Jenže napadl sníh a začalo jim být zima. Tiskli se k sobě v koutku a vzpomínali, jak z toho domu, před kterým žili, slyšeli zpívat písničky o Bohu. A tak se začali modlit. Milý Bože, jestli existuješ, pošli nám někoho, kdo si nás vezme. Silver tomu moc nevěřil a trucoval: "Já nikam nepůjdu, chci být pouliční kocour jako táta." Chvíli se nic nedělo, ale druhý den na večer přijely nějaké paní, sladce na kluky promlouvaly a daly je do nějaké krabice s mřížkou. Všichni kocourci uvěřili, že je to ta záchrana, za kterou se modlili, jen Silver nechtěl, schoval se co nejdál, syčel a prskal. "Já nechci být hodný domácí kocour. To raději zmrznu!" Jeho bratříček Mort řekl těm hodným paním: "Nechte mě tu s ním, já mu do rána domluvím a spolu se zahřejeme."

A byla krutá zima té noci. Kocourci Mort a Silver se k soubě tiskli, jak mohli a Mort domlouval Silverovi. "Vidíš, Silvere, už jsme mohli být někde v teploučku, kdybys nebyl takový náfuka." "Promiň Morte, máš pravdu a děkuji ti, že jsi zůstal se mnou." Druhý den ráno se Silver rád nechal odchytit a všichni čtyři bratři se zase šťastně setkali.

Mají svůj teplý pokojíček, plnou misku a taky kočičí záchůdek. Tady kluci čekají, až si je někdo vybere, aby se stali domácími kocourky. Občas je chodí navštěvovat pejsci, aby si s nimi pohráli, ale to se klukům zatím moc nechce. A jak ta pohádka dopadne? To záleží na vás!

Fotografie a informace o jednotlivých koťátkách ZDE.

Zazi se hlásí

31. října 2011 v 0:00 | Zazi
Mňaúúúúú. Všichni šli spát a nechali puštěný počítač. Chichichi. Konečně můžu napsat něco o sobě. Jmenuju se Zázvorka, ale slyším na Zazi a říkají mi taky různými dalšími jmény, jako např. Zazimíra, Zazimůra, Siňorita Zaziny, Zazís nebo Zazinka. Ze všeho nejraději trajdám venku a chytám všechno živé. Jenže moc volnosti mi nedopřejí, povětšinou jsem doma se svými ochočenými lidmi a třemi psy. Nejraději mám Hanynku, to je můj domácí mazlíček, ohříváček a osobní čistič uší. Mám svoji prolézačku s několika domečky, škrabadly a myškami. Ale někdy spím na gauči nebo s Hanynkou na pelíšku. Doma se zaměstnávám rozmotáváním klubíček, přepadáváním psů ze zálohy a ničením pokojových květin. Jsem zkrátka strašně hodná kočička. Tak to jen, abyste věděli. Dobrou noc! Zazi

Badýsek jel do světa

3. září 2011 v 20:37 | Katka
Dneska odjel do nového domova náš odchovanec kocourek Badyán. Bude nám moc chybět, hlavně jeho sestřičce Zázvorce, která u nás zůstane nadobro. Badýsek byl ze všech koťátek nejpřítulnější, nejspolečenštější a nejukecanější. Tak se měj dobře, Badyánku a moc nezlob.

Meduňka se loučí

30. srpna 2011 v 15:31 | Katka
Včera odjela do svého nového domova naše malá kočička Meduňka přezdívaná též Medůza. Bude se nám po ní stýskat. Byla ze všech koťátek nejkrásnější a nejklidnější. Meduňka teď bude dělat domácího mazlíčka v rodině se třemi dětmi. Snad to holka všechno zvládne. Tak se měj dobře, Meduňko, buď zdravá a šťastná!

Naše koťátka hledají svůj budoucí domov!

27. července 2011 v 10:29 | Katka
Darujeme do dobrých rukou koťátka narozená 30.5. 2011, dvě kočičky (mourovatá Zázvorka, černá s bílými znaky Meduňka) a jeden kocourek (černý s bílými znaky - bílý čumáček - Badyán). Koťátka budou odčervená a očkovaná. Jsou zvyklá na psy a umí chodit na kočičí záchod, možno na zahradu i do bytu. Zvláště kocourek je velmi přítulný. K odběru od poloviny srpna.
Více fotek v Galerii.

Podmínky darování:
S novým majitelem bude uzavřena darovací smlouva, ve které si vymezujeme právo na případnou následnou kontrolu darovaného zvířete. Nechceme nové majitele obtěžovat, ale bohužel lidé jsou různí, takže si chceme toto právo vyhradit. Našim cílem je zajistit koťatům slušný domov, ne se jich za každou cenu zbavit.
Nový majitel obdrží ke koťěti očkovací průkaz.

Co byste měli vědět:
Matka koťat Brusinka je původně toulavá kočka, která se u nás na zahradě usadila těsně před porodem. Nikdy dříve jsme ji neviděli. Přišla vyhublá, se zhnisanými ranami po těle (patrně po kočičí rvačce), v žalostném stavu. Nyní je již kastrovaná, zaléčená a v dobré kondici. Zřejmě vlivem špatných životních podmínek bez jakékoliv péče je Brusinka poměrně drobné postavy. Brusinka už zůstane na trvalo v naší péči.
Otec koťat je pochopitelně neznámý.

Matka i koťata jsou zatím krmena stejně jako naši psi převážně syrovou stravou BARF, kterou považujeme pro oba druhy za nejhodnotnější. Koťata nemají problém ani s konzumací konzerv či granulí, takže se nový majitel může rozhodnout o druhu krmení podle svého uvážení.

Brusinku jsme nechali kastrovat, protože nechceme přispívat k nekontrolovanému množení toulavých koček a z toho plynoucímu utrpení bezprizorních koček, o dalších problémech ani nemluvě. Novým majitelům doporučujeme totéž, pokud jejich kočička bude mít přístup ven.

Kočky jsou fajn!

30. června 2011 v 10:37 | Krú
Tak jsme zjistily, že kočky nejsou tak hrozné. Je s nima docela zábava. Hlavně ta malá mimina, s těch se můžeme já a Honey pominout, jak jsou roztomilá. Vždycky je kutálíme, dokud si nenechají olízat bříška. Už jsou celkem vycvičené a rovnou si lehají na znak. Brusinka nám ještě úplně nevěří a občas syčí, dělá ksichty a někdy i seká tlapou. Hlavně na Juku, ta na ní totiž byla obzvlášť zlá a vyhrožovala jí, že jí zakousne. Teď už kočku ale skoro vůbec nehoníme, raději si hrajeme s koťátky. Mě teda na kočkách zajímají úplně nejvíc jejich misky. Jsou hodné, že mi obvykle něco málo nechají.

A to jsem já, kočičí tetička Krú.To ještě panička nevěděla jistě, že nechci mimina zakousnout, ale chci o ně pečovat.

Koťata (asi) třítýdenní

22. června 2011 v 12:11 | Katka
Koťátka nám pěkně rostou. Nejakčnější je Zázvorka, která se hned vydává na průzkumy, zatímco její sourozenci Badyán a Meduňka jsou celí vykulení, pokud je vyndáme z pelíšku na světlo a volný prostor. S pejsky socializujeme zatím jen maminku a i to nám dá zabrat. Ale obě strany dělají pokroky. Nechají se společně krmit mlskami, aniž by po sobě vyjížděly, ale běžící kočka je pro čubiny zatím stále ještě neodolatelné lákadlo. Pokrok byl ale vidět i na procházce, kde jsme potkaly cizí kočky a pejsiny se je kupodivu ani nepokusily prohnat. Možná se opravdu stane zázrak a budou se s kočkami alepoň tolerovat.

A teď naši drobečci:

Zázvorka jde zkoumat okolí, zatímco mamka Brusinka svačí a sourozenci koukají jak vyorané myši.

Kocourek Badyán

Kočička Zázvorka:

Kočička Meduňka:

Máme koťátka

11. června 2011 v 15:17 | Krú
Tak si představte, že ta kočka, co se k nám nastěhovala a co jí panička říká Brusinka, má ve dřevníku koťátka. My se tam pořád chodíme na kočku a koťata koukat, ale kočka na nás přes branku syčí a my na ní štěkáme. Nemáme jí rády. Ona nás taky ne. Panička by nás ráda zkamarádila, ale to jí teda chci vidět, jak to udělá.
Tady máte fotky koťat. Prosím vás, někdo si je vemte, protože MY, na rozdíl od paničky, tady žádný kočky nechceme. Na mazlení jsem tady totiž já, Krupišák.

Kocourek Badyán, černobílý:
Kočička Meduňka:

Kočička Zázvorka:
 
 

Reklama


Naděje pro čtyři packy