Sportovní kynologie

Krú má ZZO!

23. dubna 2011 v 14:09 | Katka
Dnes Krupička složila zkoušku ZZO na výbornou - 51b ze 60, všechny tři speciální cviky splnila. Moc mile mne překvapila, cvičila moc hezky a všechno, čeho jsem se obávala (odložení, odložení za pochodu a lehni na mokré trávě) nám vyšlo docela dobře. U odložení v leže jsem nevěřila svým očím, když jsem se na pokyn rozhodčího otočila a koukám - ona leží! Odcházela jsem od stojícího psa a měla cvik za ztracený, ale nějak jí to přece jen došlo a lehla. Šikulka chytrá! Chůze byla malinko horší a totálně se nám nepovedl aport. Vyběhla až na třetí povel, nějak nemohla pochopit, co chci. Že zkazíme zrovna tohle, to jsem nečekala.
Každopádně jsem moc hrdá panička a mám z ní velkou radost.
Náš dík patří taky panu rozhodčímu Karlu Ochovi, že byl na nás hodný a cvičitelům ze ZKO Vlašim, že nám pomohli s přípravou.


Body:
Přivolání.....................10
Ovladatelnost...............9
Polohy........................10
Odložení za pochodu.....7 (Chvála Bohu za ně!)
Aport .........................5 (no není každý den posvícení...)
Odložení ....................10 (Haleluja, nemohu uvěřit, že to fakt celou dobu vydržela!)
Celkem...................... 51

Krú na cvičáku

14. března 2011 v 10:54 | Katka


Už několik týdnů chodíme o víkendech s Krupičkou na cvičák do Vlašimi. Krú je moc šikovná a chystáme se též na zkoušku ZZO. Největší problém dělají Krupičce velcí psi, těch se trochu bojí a povrkává na ně. Zejména při skupinovém odložení jí vysloveně nedělá dobře, když nějaký splašený psí adolescent zdrhne a jde se s ní seznamovat. Nicméně se to lepší. Nejtěžší povel je pro nás (podobně jako u Juky) volno. Ale trénujeme to.
Tuto neděli nás Bára a Lucka krásně vyfotily.

2.1. 2010 Závod v poslušnosti Kácov

3. ledna 2010 v 8:52 | Katka
Zúčastnily jsme se s Jukou závodu v poslušnosti podle ZZO. Paní rozhodčí byla přísná, ale spravedlivá, získaly jsme 79 bodů ze 100 a to stačilo na 6. místo ze 14. největší obavy jsem měla z odložení, které nám na podblanickém poháru nevyšlo. Zde se to zdálo ještě težší, jelikož závody probíhaly pro různé jkategorie paralelně a na náš plac byla slyšet střelba. Juka se před startem celá klepala, ale šly jsme se pak trochu projít, takže to rozchodila. Výstřel nám vyšel přímo na odložení, ale juka se jen ohlédla a zústala ležet. Uf. Ze začátku to ovšem nevypadalo moc dobře, nechtělo se jí lehnout do sněhu. Svým pohledem jsem ovšem vysílala neomylný signál "Ty to prostě vydržíš a nevstaneš!" I mě mrzly nohy a na Juce bylo vidět, jak se klepe zimou, ale nevstala. Pašáááák!!! Co se nám nepovedlo byla tradiční chůze u nohy. Chvilku Juce trvalo, než jí došlo, že nejde na procházku, ale že má dělast koukací chůzi. Obcházení při obratu čelem vzad jí nešlo - už to budeme dělat vždy jen u nohy. Za přivolání jsme dostaly jen 5 bodů, protože Juka sice ode mne pěkně vyběhle, ale paní rozhodčí si s povelem dala na čas, takže z nejistěla a pořád se ke mně vracela, jakože "co je, mám chodit u nohy nebo co?". Nakonec se povedlo, když jsem jí vyslala směrem k lidem, co dělali skupiku. Posledním problémovým cvikem bylo štěkání. Za to jsme dostaly jen 2 body, pro opakovaný povel.
Báře se Zeldou a Lucce s Bakem se naopak dařilo výborně a obsadily medailové pozice. I my jsme si za 6. místo odnesly tašku plnou granulek, mlsků a brambor :-) Kromě toho dostala Jučka psí pivo, které jí ovšem moc nenadchlo.
Závod jako celek se myslím povedl, bylo tam fajn, v kantýně bylo teploučko a podávaly se luxusní domácí koblížky. Akorát Jučka nemá na ty zimní závody dobrou srst a a v autě jsem jí musela zabalit do deky. I tak se třásla. budu jí muset přece jen ušít kabátek :-)
Tak zase víme, na čem máme pracovat do dalšího závodu. Jednou na té bedně snad taky budeme :-)

12.12. 2009 Podblanický pohár

12. prosince 2009 v 17:53 | Katka
Tak jsem se dnes zúčastnily závodu v poslušnosti Podblanický pohár. Závodily též Lucka s Bakem a Bára se Zeldou. My, stejně jako Bára jsem soutěžily v kategorii ZZO. Dopadly jsem tentokrát výjimečně opět předposlední, ale alespoň s větším počtem bodů: 86 ze 100. Nebýt toho zkaženého odložení, mohlo to být 96, že? Kdyby chyby. Jučka byla nejistá a když jsem začala při odložení kašlat, začala se plížit ke mně. Ale musím Jučku pochválit, že měla překvapivě krásné "volno". Jako vždy, na Vlašimském cvičáku nám jdou věci tak nějak opačně než jinde. Aportík byl v pořádku, jen poněkud bez nadšení. Nejhorší byla chůze u nohy, musela jsem s ní párkrát škubnout a za celou dobu se na mě skoro nepodívala. Přitom při nácviku na place chodila moc hezky. Škoda toho odložení, jinak by to byl docela slušný výsledek. Tak alespoň víme, co máme procvičovat. No ale jelikož v kategorii ZZO budeme soutěžit asi nadosmrti, neb nemůžeme dělat obrany, budeme mít mnoho příležitostí svůj výsledek každoročně vylepšovat. Krupička se tam byla taky podívat a obzvláště obrany se jí moc líbily, takže příští rok startuju dvakrát! Hurá!

21.6.2009 Máme ZOP !!!

22. června 2009 v 8:28 | Katka
V neděli jsme byly na zkoušce ovladatelnosti psa v Praze Uhříněvsi. Zkoušku jsme složily na výbornou, získaly jsme 94 bodů ze 100. Juky výkon mě nijak nepřekapil - chůzi u nohy děsně flákala a tvářila se, že povel "volno" slyší poprvé v životě. Pochodovala jsem jak trubka po place, zatímco Juka se na mě zvědavě dívala a pořád chodila za mnou místo toho, aby běžela povinných 10 kroků ode mě. Vysloveně jí zajímalo, co to dělám a nehodlala odejít a připravit se o tu zábavu. Asi jí bylo divné, že pochoduji bez ní a jestli náhodou neměla jít u nohy. Jediné překvapení bylo, když po povelu vstaň sedla nebo zůstala ležet. A ke všemu se děsně posunula, až byla ke mně kolmo namísto paralelně. Možná jsem vydala moc nevýrazný povel. Po skončení zkoušky to jako zázrakem zase uměla perfektně. Potvora.
Cviky ve skupině byly v pohodě, jen při odložení měla Jučka stíženou situaci, když krátkosrstý koliák vedle ní začal štěkat a štěkal po celé dvě minuty. Ale zvládla to a nezvedla se. Uf. Chůze po nepříjemném povrchu byla bez problémů stejně jako přenesení cizí osobou. Akorát se jako obvykle všichni smáli našemu náhubku.
Ostatní členové naší výpravy ze cvičáku DAMAL dopadli taky výborně, ba ještě lépe než my.
Čekání na výsledky jsem si krátili focením se na stupních vítězů, házením hraček psům a trénováním na místních překážkách.
Co se týče sociálních kontaktů, tak se Juka zlepšuje. Se všemi psi se slušně a beze strachu zdravila. Agáta si na ni v jednu chvíli začala vyskakovat (doslova) a Juka se se staženým ocasem (to prý v této situaci neznačí strach, ale vědomí nekrytých zad) ale vyceněnými cvakajícími zuby docela efektně bránila a taky si na Agátu povyskočila. Docela dobrý! Agátku páneček hned napomenul a srovnal, takže to byl jen mžik.
Domů jsme přijely pořádně unavené a odpočívaly po zbytek dne.

PS: Na sobotní psí pochod nikdo nepřišel, takže jsme si ho s Jukou výborně užily.

25.4. 2009 Máme ZZO!

25. dubna 2009 v 14:27 | Katka
Na vědomost se dává, že Jučka dnes složila Zkoušku základní ovladatelnosti! Získala 57 bodů ze 60.
Přivolání: 10 bodů (Bylo k noze. Díky Bohu jsme výjimečně neměly problém s odběhnutím na povel volno, jelikož Juku lákal potok, ke kterému se hned rozběhla.)
Ovladatelnost na vodítku: 7 bodů (No, to fakt nebylo moc dobrý)
Polohy sedni-lehni: 10 bodů (no problem, i když pro obedience to bylo poněkud křivě)
Aport: 10 bodů (přestože to byla absolutní hrůza - chytla aport za širší konec, div jí neupadl, po cestě si ho ještě posunula a pak ho vyplivla o setinu vteřiny dřív než jsem řekla povel pusť, takže jsem ho jen tak tak chytla - děsný!)
Odložení: 10 bodů (No problem. V jednu chvíli vedle Juky zapleskala plachta, takže se trochu lekla, ale zůstala ležet)
Speciální cviky: všechny tři splnila (bez potíží, dokonce ani moc neprotestovala při nasazování náhubku - zázrak)

Celkové hodnocení: prospěl výborně. Jupííííí!!! Juka je PAŠÁÁÁK!!!

Ten zkažený aport mi ovšem trochu kalí radost. Jelikož po nás šel poslední pejsek, tak jsme musely aportovat ještě jednou, zatímco dělal odložení, a alespoň jsme ukázaly, že to ve skutečnosti umíme mnohem lépe.

Děkujeme Blance a Lucce za pomoc s přípravou na zkoušku, Lucce též za morální podporu na místě a Bohu za super počasí, sympatického rozhodčího, dobrou náladu Juky a tak vůbec.

6.12. 2008 - Závod o Podblanický pohár

6. prosince 2008 v 23:00 | Katka
Dnes jsme se zúčastnily závodu o Podblanický pohár, který pořádala ZKO Vlašim. Obsadily jsem 5. místo ze šesti v kategorii ZZO a jsme na to hrdé. Tedy hlavně na to, že jsem se vůbec zúčastnily. Byl to náš první závod v poslušnosti.

Ještě jsem žádný ani neviděla, tak jsem moc netušila, co přesně mě čeká. Takže jsem některé věci zkazila jen tím, že jsem něvěděla, co přesně mám dělat. No jako na potvoru jsem si vylosovala jedničku (znáte to, vylosujete si samozřejmě to, co jediný fakt nechcete), takže jsme šly první na plac a já to nemohla od nikoho odkoukat. No největší škoda byla, že jsem po odložení (zatímco cvičí jiný tým) Juku přivolala, místo abych k ní došla. Špatně jsem pochopila, co po mně rozhodčí chtěl No, neznalost řádu neomlouvá, že. Tak jsme dostaly za tento cvik 0 bodů. To mě teda moc mrzelo. Ale i kdybychom za něj dostaly plný počet, stejně by to na 4. místo nestačilo. Získaly jsme celkem 68b ze 100 (první tři místa měla přes 90 bodů - byli děsně dobrý).

Druhé úskalí bylo v tom, že tráva byla po ránu namrzlá a slečna Jučílka si do ní odmítala lehnout, jelikož jí to studilo na bříško. Takže předvedla jakýsi polosed-pololeh. Potvora jedna zhejčkaná.

Ale pozor! Aport jsem měly za 10 bodů (plný počet)! Hurá, hurá hurá. Jsem na nás hrdá. Před pár měsíci jsem měla pocit, že se Juka aport v životě nenaučí.

A taky jsme poprvé dělaly štěkání na vodítku. Když jsem to včera s Jukou zkoušela, tak namísto štěkání vydávala jen kňouravé zvuky. No ale na závodech štěkala. Sice nevydržela u nohy a musela jsem povel opakovat, ale štěkala. Na poprvý celkem dobrý.

No a taky Juka seskočila z kladiny předčasně. To jí nedaruju, bude pěkně cvičit zóny!

Dostaly jsme diplom, tričko, ponožky, vzorky krmiv a nějaké další drobnosti. Diplom hrdě visí na nástěnce.

Ještěže tam byla taky Lucka s Bakem. Byli pro nás morální oporou a Bak pro Juku i ohříváčkem v kotci :-) hezky se tam tulili. Jučílce byla asi fakt zima, docela se v tom kotci klepala. Lucka s Bakem byli úplně úžasní a vyhráli první místo ve své kategorii.

Závěrem: Trochu a trochu
Každopádně to je dobrá zkušenost.
A Jučka je ráda, že zase může ležet v teplíčku na gauči a zdá se, že to byl pro ni náročný den.

Dobrou noc.
 
 

Reklama


Naděje pro čtyři packy