Štěňátka

Šmudla a šmudlíčata

23. srpna 2012 v 17:44 | Katka
Máme na týden doma zvláštní návštěvu.
Tuto fenečku a šest štěňátek vyhodil kdosi z auta v papírové krabici rovnou na hnojiště za obcí Miřetice. Hodní lidé je našli a snažili se dovolat pomoci. Nakonec shodou okolností skončila rodinka u nás, za týden poputuje do Naděje pro čtyři packy. Fenečku si zamluvili její nálezci a půjde k nim po odstavení štěňátek. Dva psí kluci a čtyři malé slečny hledají hodné a zodpovědné páníčky.

A jak to zvládají naše holky? Krupí je v pohodě, štěňátka má ráda, očuchává si je, ale zatím si s nima nehraje. Juka jim dala hned najevo že ona se s nějakými pížďaty nebaví a pokud se náhodou ještě spletou a jdou jí otravovat nebo
se jí motají pod nohama, tak na ně zavrčí a má klid. Taky do jejího brlohu žádné píždě nevleze, zatímco Krú každou chvíli stojí před svou klecí, kterou okupuje hned několik štěňat a vyvalujou si tam panděra. Rozmazlenec Honey je uražená, celý víkend proležela v ložnici a hlídala si postel. Né že by se Šmudla pokoušela na ní vylézt, ale dovolila si jít kolem. A hlavně je tu najednou někdo jiný, komu se věnuje pozornost. A že jí bylo dost. Samé koupání, česání, stříhání, stříkání, krmení několikrát denně. Takže je to pro ní výchovné. Za dva dny už se mírně zlepšila, vylezla ze svého budoáru a přišla za námi na zahradu, i když štěňat se bojí, nejdříve před nimi utíkala, teď už to řeší stejně jako Juka. Musím si dávat pozor, abych Šmudlu moc neupřednostňovala, je to totiž stejná vtěrka jako Honey, pořád mi leží u nohou či na nohou. Je to taky ještě skoro štěně. O víkendu jsem se holkám nestíhala věnovat, tak byly dost ošizené, ale mají se jak prasata v žitě, takže se můžou jeden týden v roce taky podělit. No a kočka, ta se štěňat bojí jak čert kříže. první den nežrala, neb se bála domů. Až kolem půlnoci se mi podařilo jí přivolat a odchytit, takže teď je zavřená v obýváku, kde má prolejzačku, dala jsem jí tam žrádlo, vodu a záchod a pouštět jí raději nebudu, neb se bojím, že už by nemusela přijít. V neděli jsme štěňatům smontovali ohrádku po našich štěňatech, tak už je to všechno pohodlnější. Štěňátka už jsou nacvičená po otevření ohrádky běžet ven, kde se venčí.Hanynčiny příhody

11. prosince 2010 v 10:33 | Katka
Honey v kanceláři
Ahoj, jmenuji se Honey a je mi dnes 10 týdnů. Každý den zažívám nějaké dobrodružství. Donedávna jsem znala jen náš domeček a zahradu. Teď už ale vím, jak to vypadá za plotem. Všude je stejně bílo, mokro a zima. Nic moc. Mnohem více se mi líbí u paničky v práci. Mám tam spoustu kamarádů a všichni mě tam mají rádi a říkají mi, jak jsem krásná. V kanceláři má panička hezky teploučko a já tam, rozvalená na dece, můžu pěkně chrupat celý den. No celý den ne, panička mě nutí chodit po městě a to já nerada. Je tam tuze zima. Dostala jsem fešné červené kšírky, abych prý paničce někam neutekla. No když jeden chce a je šikovný, tak se z nich vyvlíkne raz dva. Vždycky děsně protestuju, když musím ven, ale není mi to nic platné. Už se nelekám aut a taky jsem byla v hospodě a v obchodě, představte si to. Jen pivo mi nenalili, jelikož mi ještě není 18. Ale podlahové topení tam bylo prima. Ještě mám před sebou spoustu práce. Prý pojedeme vlakem, autobusem a výtahem a taky prý musím poznat kočky. Ptala jsem se maminky, co to jsou kočky a ona říkala, že to jsou vzteklá zákeřná stvoření, která je potřeba při každé příležitosti pořádně prohnat, aby věděly,  že se jich nebojíme. Teta Krú proti kočkám nic nemá, ale honit je je prý děsná švanda. Tak se vážně těším.
Jo a od té doby, co mi odvezli všechny sestřičky a brášku, spinkám v noci s celou naší lidskopsí bandou v posteli. Jsem tam moc hodná a vůbec se nemelu. Taky mám svůj malý pelíšek z krabice, ale máma a teta mi tam furt lezou, jako kdyby neměly své vlastní. Ještě mi ho rozsednou!

Honey poznává svět

9. prosince 2010 v 11:15 | Katka
Hanynka byla včera poprvé na pořádné procházce s velkýma holkama. Půlku cesty se sice nesla pod bundou, ale jinak šlapala statečně, i když v tom rozbředlém sněhu jí to dalo dost práce. Dnes je se mnou v práci, aby se seznámila s jiným prostředím, projela se autem a poznala provoz ve městě. Aut se zatím bojí a dokonce se vyvlíkla z postroje a zalezla mi pod auto. Oops! :-( No ale to se všechno zvládneme. Ať žije socializace.
Doma už lítá po schodech stejně bravurně jako velké holky. Kosti už papá pěkně samostatně - konec úporného mletí. Občas jí říkáme lachtanice, neb přesně tak vypadá, když si sedne na zadeček, uši dozadu, oči vypoulené a ten tvar hlavy - prostě miniatura lachtana. Balancovat míček na čumáku ovšem zatím neumí.

Tři malí černoušci chtěli si jen hrát, jednoho z nich odvezli, zbyli jenom dva

30. listopadu 2010 v 17:57 | Katka
Beruška na sněhu
Dnes odjela do nového domova chlupatá Beruška. Bude se mít určitě dobře a my doufáme, že bude paničce dělat hodně radosti a jen málo starostí. Doma nám ještě zůstávají dvě krátkosrsté lumpice Elinka a Honey. Elinka se do svého nového domova pojede podívat v sobotu a když se jí i nám bude líbit, už tam zůstane.


Beruška na sněhu.

Pět malých černoušků snědlo večeři, v neděli dva odvezli, zbyli jenom tři

29. listopadu 2010 v 9:58 | Katka

V neděli odcestovaly do nových domovů Gwenda a Cecilka. Přejeme jim i páníčkům hodně společné radosti a spokojený život. Doma zatím zůstávají tři holčičky - Elinka, Honey a Beruška. Z dnešní sněhové nadílky měly velikou radost a vesele v něm lítaly stejně jako jejich mamka a teta. Ještě hledáme paničku nebo páníčka pro Honey, ale jsme děsně vybíraví :-)

Beruška a Elinka sněhem zaváté...
Beruška a Elinka na sněhu

Osm malých černoušků mělo rádo med, tři dnes domů odjeli, zbylo jich jen pět

27. listopadu 2010 v 19:55 | Katka
na gauči

Dnes jeli domu k novým páníčkům Dáda, Amina a Fík. Přejeme jim klidnou první noc, ať se jim moc nestýská. Nám ostatním se zdá, že pět štěňat je nějak málo :-) Velká rodina je přece jen velká rodina.
Včera večer všichni pěkně řádili, jakoby tušili, že je to jejich poslední společná noc a musí si to ještě naposledy užít. Též Krú a mamka Juka se zúčastnily večírku a kočkovali se navzájem i se štěňaty. Krú se přetahovala o provázek hned se čtyřmi mrňaty naráz. Jídelnou a pod linkou se míhaly dvojice černých čmouh. Část mejdanu se odehrála na sněhu na zahradě. Teprve po jedné hodině v noci unavení pařiči vyskládali na gauč a usnuli.

Fotky ze 7. a 8. týdne štěňat jsou zde.
Gwenda v květináči

Poslední týden všichni pohromadě

24. listopadu 2010 v 19:46 | Katka
Tak už se nám to krátí. V sobotu se nám začnou štěňátka rozjíždět do světa. To bude ale divné ticho a klid! Ve dne v noci přemýšlíme, zda se budou mít dobře a jací pejsci z nich asi vyrostou.
Fíček byl dnes na výletě na veterině, aby mu paní doktorka zkontrolovala kouličky. Blinkal po cestě tam i zpět. Příště se chovatelka amatérka poučí a nebude krmit štěně před jízdou.
Štěníci chodí vždy na chvilku ven na procházku kolem domu. Je to pro ně stále nové a tlapičky si ještě nezvykly. Doma štěňátka překonávají denně své rekordy, např. už umí vylézt na gauč  a bravurně z něj seskakují do dáli. Že by vlohy pro agility?
Dnes třetí odčervení.

Štěněcí novinky telegraficky

19. listopadu 2010 v 10:40 | Katka
Včera 18.11. byla štěňátka poprvé naočkována. Paní doktorka štěňata též prohlédla a shledala, že jsou všechna v naprostém pořádku, silná a mají pěknou srst. Cítily jsem se s Jukou velice polichoceny.
V poledne se mrňata podívala poprvé ven na zahradu a byl to malý krok pro psovstvo, ale velký krok pro štěně. Nejprve nesmělé vykukování a očichávání, pak průzkum toho divného zeleného a na to lítačka a velká radost z tolika volného prostoru.
Každý den vymýšlíme nové bariéry proti okusování knih v knihovně, kabelů, zatahování masa za skříň, lezení štěňat po schodech do patra. Poznatek: nahoru to jde snadno, dolů je to od dost horší.
Štěňata už chodí docela obstojeně a cíleně na zachůdek na netkané hadry na podlahu strategicky rozmístěné po místnosti. Jsou v tom den ode dne šikovnější. Šetří to práci nám i budoucím  majitelům.
Maminka Juka své ratolesti stále ještě kojí. Kromě toho dostávají 5x denně štěněcí stravu - kaši z tvarohu a ovoce nebo např. jáhlovou, rýžovou, dále maso (hovězí, drůběží, svalovinu nebo srdce) a rozmixovanou zeleninu a umleté nebo na maděru rozsekané masité kosti (kuřecí křídla a krky). Poslední jmenované jim chutná nejvíce. Taky to dá nejvíce práce, neb náš mlýnek na maso je naprosto nemožný.
Štěníci objevují nové hry, v čemž jim hojně pomáhá teta Krú. Teď je v kurzu přetahovaná o uzlík. Mohou se přetahovat i s Krú, která něžně přizpůsobují sílu tahu malému štěňátku.
Snažíme se brát si postupně vždy jedno štěně stranou do jiné místnosti, aby si zvyklo být bez sourozenců jen s člověkem. Takže štěňátka jsou opravdu vymazlená. Jsou u nás stále nějaké návštěvy, včetně psích (očkovaní a zdraví). Nyní prý ovšem řádí psincový kašel, takže už žádné psí návštěvy a Krú si musí nechat zajít chuť na cvičák. Pokračujeme ve vysavačové socializaci. Šňůra od vysavače se zdá být šťěňatům obzvláště zábavná. Fík dostal ode mne asi šlupku statické elektřiny, takže děsně ječel, ale za chvíli se mnou zase kamarádil, tak je to dobé.

Strašidelný páteční den

13. listopadu 2010 v 11:52 | Katka
Pan Vysavač je Jučílí strašidlo. Je to už starší pán, bydlí v komoře a vyluzuje prý strašidelné zvuky. Krú má naopak vysavač na háku, nemá k němu žádnou úctu a může jí (nebo spíše nám) být zcela ukraden. Aby Juka nenapovídala mrňousům nějaké nesmyslné strašidelné historky, musela jít ven, když přišel pan Vysavač na besedu. Štěníci koukali, co to je za obludu, někteří nejmenovaní samčího pohlaví se schovali za křeslo, ale za chvilku už ho zkoumali a nic se ho nebáli. Také další Jučílí strašidlo - pan Fén přišlo na návštěvu, ovšem zcela nepovšimnuto zklamaně zase zalezlo do skříňky. Ani včerejší bouřka z rádia nezpůsobila miminům pražádné potíže, i když je nový zvuk zaujal.

Foto: Fík, Honey a Gwenda zkoumají vysavač.
vysavač

Nové fotečky štěňátek

11. listopadu 2010 v 23:26 | Katka

Fotek máme strašně moc, takže jsme je umístili raději na Rajče, kde si je můžete prohlédnout: 5. týden a 6. týden. Máme trochu potíže s připojením, tek se postupně snažím přidávat k fotkám popisky. Štěňátka už mají přes 2 kg. Už začala baštit též první kosti (kuřecí krky) a je to legrace, jak vždy kus bafnou a utíkají si ho někam do ústraní hlodat. Štěníci si rádi hrají i s hračkami. Největší hit jsou ovšem smetáčky, které mi neustále kradou a tahají po bytě. Dnes jsem jim vyrobila několik uzlíků z hadříků, neb ty provazové by sežrali, což by bylo pro ně nebezpečné. Největší hračička je Honey, která se každou chvíli prožene po místnosti s míčkem, smetáčkem, uzlíkem, půlku míčku nebo krupiččinou obrovskou gumovou kostí v hubě. Ideální pejsek pro agiliťáky a flyballisty :-) A je stále volná, stejně jako malá dračice Dáda.
Dnes jsme měli prima lenošný den na dece u krbu s poslechem audioknihy. Panička posloužila jako skvělá matrace. I Juka měla dobrou náladu a dokonce vyzývala štěňata ke hře. Nevídáno!

Malí průzkumníci

31. října 2010 v 22:55 | kolektiv autorů
Bedna, ve které spíme, už nám nestačí, tak občas vyrážíme na průzkumné výpravy po jídelně. Dohlíží na nás při tom teta Krú. Kromě zkoumání zdejších zajímavostí se snažíme ulovit naši maminku a vysosnout alespoň trošku mlíčka navíc. Už ale dostáváme i jiné jídlo. Zatím jsme ochutnali tvarohovo-banánovo-jablečnou kašičku a masovo-zelenino-rýžovou kašičku. Moc nám chutná. Panička pískne a my už pelášíme za miskou.
Tak co jsme dneska vyzkoumali? Ochutnali jsme židli, paničky bačkory, třásně z deky, popruh z batohu. Lezli jsme paničce do nohavic. Počůrali jsme rohožku. Seznámili jsme se s tenisákem. Největším hitem večera byl ovšem batoh. Hlavní průzkumnici Berušku zaujal natolik, že do něj vlezla a usnula v něm, takže se nás pak panička nemohla dopočítat. Takový terénní průzkum jednoho pěkně unaví. Uááááá. Dobrou noc.

Vaše štěňátka

Případ nemravnosti!

30. října 2010 v 17:18 | Krú
Vítejte u bulvárních zpráv rádia Krupišák. Otřesný případ nemravnosti se odehrál mezi teprve čtyřtýdenními štěňaty Fíkem a Honey. Nejen, že jsou oba nezletilí, ale ještě ke všemu jsou sourozenci. Fuj, fuj, fuj! A co na to jejich svobodná matka? Je jí to úplně fuk, jak nám sdělila: "Ať si dělají, co chtějí. Stačí snad, že je krmím a čistím, ne?" Jejich sestra Elinka je počínáním svých sourozenců tak otřesena, že se rozhodla raději odejít do kláštera, kde snad znovu nabude ztraceného klidu.
Doufejme, že se oba výrostci dostanou k zodpovědným chovatelům, kteří jim poskytnou náležité morální ponaučení. Zdá se, že sexuální život naší mládeže začíná stále dříve. Upozorňujeme, že následující záběry nejsou vhodné pro děti a mladistvé.

Fík a Honey 1
Fík a Honey 2
Fík a Honey 3
Fík a Honey 4

3. týdenní štěňátka

24. října 2010 v 17:33 | Katka
Dáda 21

Baf! Já jsem Dáda. Říkají mi tu Dádulka. Jsem malá, ale šikovná! Včera jsem se se ségrou Beruškou vypravila na průzkumnou výpravu z naší bedny. Škoda, že nás hned chytli. Koukejte na moje drápky. Panička nám je musela včera trošku ostříhat, protože naše maminka Juka už měla bříško celé poškrábané. Tetička Krú nás chodí hlídat. Líže nám bříška a hraje si s náma. A my jí lezeme po hlavě. Dnes se na nás bylo podívat několik nových páníčků. Fík, Beruška, Gwenda a Cecilka už mají svoje lidičky. To jsem zvědavá, kdo si vybere mě, Aminku, Elinku a Honeynku. Určitě někde ve světě běhá i naše panička nebo páníček.

15. den štěňátek

19. října 2010 v 0:18 | Katka
gwenda15
Kuk! Já jsem Gwenda. Už vidíme, slyšíme, chodíme a začínáme pěkně řádit. Už máme kolem 1kg váhy. Panička nám musí rychle uháčkovat nové mašličky, než nám ty staré budou malé. Mě i mé ségry a bráchu si můžete prohlédnout na fotkách v galerii a taky na tomto videu. Všimněte si toho provokatéra s růžovou mašlí. Kdo to asi je? Správně, to jsem já!

Poznáte nás podle barevných mašliček:

Amina - světle modrá
Beruška - sytě růžová
Cecilka - bílá
Dáda - cihlově hnědá
Elinka - žlutá
Fík - zelená (momentálně žádná, už mu byla malá)
Gwenda - světle růžová
Honey - tmavomodrá

Fotky z 8. dne

12. října 2010 v 17:33 | Katka
Fotografie 8 dní starých štěňátek najdete v galerii. Včera čtyři z nich dosáhla dvojnásobku porodní váhy. Dvě menší fenečky Dádu a Honey trošku protěžujeme, tj. dávám je na nejlepší struky a příležitostně je Juce ještě přišoupnu v mezičase.

Osm malých čenoušků spinkalo si v košíku

5. října 2010 v 21:33 | Katka
Ráno mi Juka přinesla tři štěňátka do postele. Stále se snaží najít jim lepší bydlení. Dnes dopoledne si přestěhovala všechna štěňata do košíku, ve kterém spává Krú.  Sotva se tam vejde sama, ale asi jí vyhovuje těsné prostředí, kde se jí mrňousové nemůžou moc rozkutálet. Teď už jsou opět v bedně, otázka je, na jak dlouho. Odpoledne jsme byly už na hodinové prochajdě, aby mamina přišla na jiné myšlenky a úplně z toho nezblbla. Štěníci v košíku si ani nevšimli.
v košíku
Napucánci po dobrém obědě:
napucánci
Juka a její plyšáci:
Juka a její plyšáci

Hmotnostní přírůstek štěňátek

5. října 2010 v 21:03 | Katka
Pracovní jméno/den0123456
Amina316320354392421464502
Beruška306332346388435482520
Cecilka320340368394439482538
Dáda276284326354390426470
Elinka326350380410455494538
Fík346370376406429480522
Gwenda348356370408450508540
Honey290305310328360398436


vážení

Osm malých černoušků u veterináře

4. října 2010 v 16:32 | Katka
Dnes jsem jeli na kontrolu k veterináři. Byla to opravdu zajímavá jízda, během které  Juka předvedla takové kousky jako je vyproštění se s postroje (autopásu), hrabání na podlážce auta a pokus o rekord, jak velký pes se nacpe do tak malého košíku se štěňaty. Tento rekord se jí podařilo zdolat až v ordinaci k pobavení doktora i paničky, která už se bála, že jí bude muset z košíku vystříhat. Na zpáteční cestě zakončila Juka své představení tím, že prolezla uchem tašky, kterou na sebe shodila a kabelou přikryta usnula spokojeným spánkem stejně jako štěníci na své zahřívací lahvi.
 Jo a výsledek prohlídky? Maminka i všechna štěňátka jsou v úplném pořádku a těší se dobrému zdraví. (Teda až na tu hlavu, že? Ráno Juka stěhovala štěňata po baráku, jako by jí ta luxusní vyhřívaná bedna nebyla dost dobrá.)

Fotky den starých mimin (kromě Berušky, ta je tam krátce po narození) jsou též ve fotogalerii.

Tabulka štěňátek - porodní váhy

3. října 2010 v 12:19 | Katka
Datum narození: 2.10. 2010
Barva: černá s bílou
Jména jsou "pracovní", noví majitelé mohou pojmenovat štěňátko, ja budou chtít.
Údaje budeme průběžně aktualizovat.
PořadíPracovní jménopopispohlavíčas narození2.10.2010
1Aminabílé prsty, náprsenka tenký křížekfena14:00316
2Beruškabílé bříško a lysinkafena14:10306
3Cecilkabílá tlamka i nahoře, bílé ponožky na předních nožičkáchfena14:50320
4Dádabílá bradička a náprsenka tvaru kožešiny, bílé prstyfena14:55276
5Elinkabílá bradička a náprsenka tvaru rejnoka, bílé prstyfena15:20326
6Fíkbílá čárkovitá náprsenka, hlava celá černápes15:30346
7Gwendabílý čumák, bílé břicho, bílá ponožka na pravé přední nožičce, bílá špička ocáskufena15:45348
8Honey (hany)trochu bílá brada, bílá náprsenka tvaru širokého kříže, některé prsty bíléfena18:07290
 
 

Reklama


Naděje pro čtyři packy